Kategorie

Najczęściej kupowane

Wiele osób zadaje sobie pytanie, co stosować na kurzajki oraz czym dokładnie one są. Jest to w praktyce potoczna nazwa na brodawki pojawiające się wskutek działania wirusa brodawczaka ludzkiego, czyli HPV. Są to niewielkie narośla, które nie są bolesne, jednak w większości dość nieestetyczne. Stąd też leki na kurzajki są tak często poszukiwane w aptekach.

Jakie preparaty na kurzajki sprawdzą się najlepiej?

Lek na kurzajki dostępny bez recepty to przede wszystkim maści, zawierające w składzie kwas mlekowy albo salicylowy. Składniki te mają za zadanie przede wszystkim wysuszyć brodawkę po to, aby samoistnie odpadła. Spotyka się także preparaty na brodawki z kwasem monochlorooctowym, przy czym jest on silnie żrący, dlatego też nie powinien być stosowany u dzieci oraz kobiet w ciąży. Preparaty oraz kosmetyki dla kobiet w ciąży to zazwyczaj osobna grupa środków, które w przypadku kurzajek warto stosować w porozumieniu z lekarzem lub farmaceutą.

Jak stosować plastry na brodawki i kurzajki?

Inny środek na kurzajki może mieć także formę plastra. Zazwyczaj znajduje się na nim kwas salicylowy, który ma doprowadzić do złuszczenia naskórka oraz jego odnowy komórkowej i to w stosunkowo krótkim czasie. Plastry na brodawki i kurzajki wystarczy bowiem przykleić na noc i następnie odkleić rano, aby substancja zaczęła działać.

Czy lek na kurzajki zawsze jest skuteczny?

Apteczny preparat na kurzajki to sposób, aby rozpocząć leczenie kurzajki. Nie zawsze jest to jednak wystarczające i lepiej mogą sprawdzić się takie metody jak laser CO2 lub krioterapia. Jeśli brodawki są duże, takie bardziej zaawansowane metody zazwyczaj okazują się być bardziej skuteczne, choć w tej kwestii warto skonsultować się z dermatologiem.

Preparaty na kurzajki i brodawki 

W kategorii 10 produków.
Wyświetla 1 - 10 z 10 produktów
Wyświetla 1 - 10 z 10 produktów