Kategorie

Najczęściej kupowane

Blizna powstaje w miejscu gojenia się rany i może przyjmować różne formy i wygląd. Czasami sama zanika po czasie, niejednokrotnie jednak zostaje z nami do końca życia lub potrzebuje wspomagania kosmetykami lub specjalistycznymi preparatami na blizny.

Jak powstaje blizna?

Proces gojenia się rany i tworzenia blizny zaczyna się w momencie zranienia. Skóra rozszerza naczynia włosowate i dostarcza do rany krew, która będzie potrzebna do uformowania strupa i zamknięcia rany. Następnie  rozpoczyna się faza oczyszczania rany z komórek obumarłych podczas urazu oraz walki z drobnoustrojami. Wtedy zaczyna powstawać blizna. Komórki tkanki łącznej budują nowe połączenia kolagenowe, które stają się rusztowaniem dla odbudowy przerwanej skóry. Po uformowaniu się blizny strup samoczynnie odpada, dając początek procesowi przebudowywania blizny. To najlepszy okres, aby zacząć stosować krem na blizny i wspomóc zupełne wygojenie rany.

Środki na blizny - dlaczego warto je stosować?

Najczęściej blizny nie są szkodliwe dla zdrowia i wpływają jedynie na wygląd, jednak czasami mogą stać się uciążliwe. Są przypadki blizn bolesnych, choć częściej zdarza się zmniejszone odczuwanie w rejonie zbliznowacenia. Blizna dodatkowo zastępuje tkanką łączną inną tkankę, która znajdowała się w danym miejscu w ciele, a przez to zmniejsza dostęp naczyń krwionośnych czy nerwowych do danego obszaru. Jak przeciwdziałać rozległym bliznom? Najbardziej znanym środkiem jest maść na blizny bez recepty, np. Żel silikonowy na blizny Oceanic. Na blizny, rozstępy i ich okolice możesz wypróbować preparat głęboko nawilżający i wspierający regenerację (taki jak olejek Bio-oil). Ze względu na specyfikę ran, krem na blizny pooperacyjne powinien mieć we wskazaniach szerokie zastosowanie, tak jak ma to miejsce w przypadku preparatu BLIZNASIL żel do leczenia blizn, lub dla wygody można go zamienić na środek w formie plastrów, np. Sutricon silikonowe plastry na blizny.

Preparaty na blizny 

W kategorii 29 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 29 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 29 produktów