Skip to content

Złagodź objawy suchości oczu z Dexoftyal MD

Suchość oka to objaw, który może wystąpić, gdy oczy nie produkują wystarczającej ilości łez lub kiedy łzy nie są rozprowadzane prawidłowo po powierzchni oka. Może to powodować dyskomfort, pieczenie, uczucie piasku w oczach, a nawet zaburzenia widzenia.

Suchość oka, przyczyny. Jak jej zapobiegać?

Na suchość oka cierpi okresowo wiele osób. Tryb życia jaki toczymy przyczynia się do podrażnienia narządu wzroku. Coraz więcej czasu spędzamy przed ekranem czy to komputera, tabletu czy telefonu komórkowego. Sztuczne światło emitowane przez te urządzenia może wywoływać podrażnienia oka, a długotrwałe wpatrywanie się w ekran sprawia, że mniej mrugamy, przez co śluzówka oka jest mniej nawilżona. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia suchości oka podczas pracy przy komputerze, warto pamiętać o kilku zasadach:

  • Regularnie mrugaj, aby utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia oka.
  • Ustaw monitor na odpowiedniej wysokości i odległości, tak aby uniknąć nadmiernego obciążenia oczu.
  • Korzystaj z oświetlenia pochodzącego z bocznych źródeł światła, a nie z bezpośredniego światła słonecznego lub z lampy umieszczonej nad głową.
  • Przerwij pracę co najmniej raz na godzinę i wykonaj ćwiczenia dla oczu, np. patrzenie w dal przez kilka minut, zmiana ogniskowania wzroku, przesuwając spojrzenie od jednego punktu do drugiego.
  • Stosuj specjalne krople do oczu, jeśli czujesz dyskomfort lub suchość oka.

Jednak urządzenia elektroniczne to nie jedyne źródła, które wywołują suchość oczu. Ich podrażnienie może być związane również z porą roku. Wiosna alergicy cierpią na łzawienie oczu spowodowane alergenami, latem korzystanie z klimatyzacji, natomiast zimą, przebywanie w suchych pomieszczeniach czy zanieczyszczenia powietrza wywołane smogiem w dużej mierze przyczynią się do przesuszenia i zaczerwienia oczu.

Oczywiście istnieją tez choroby autoimmulogiczne, które powodują, ze skład łez jest niewłaściwy lub przez które gruczoły łzowe produkują zbyt małą ilość łez.

Leczenie suchości oka może obejmować stosowanie kropli do oczu zastępujących naturalne łzy, zmiany stylu życia, takie jak zmniejszenie czasu spędzanego przed ekranem, stosowanie okularów przeciwsłonecznych, a także w niektórych przypadkach, leczenie przyczyny suchości oka, np. leczenie chorób autoimmunologicznych lub dostosowanie dawki niektórych leków.

Dexoftyal ulga dla oczu

Ulgę w suchości oka przyniesie produkt marki Verco. Dexoftyal MD to krople do oczu które działają na takie objawy jak suchość, zmęczenie, pieczenie oraz podrażnienie oczu. Jego działanie zostało oparte na prowitaminie B5 czyli dekspantenolu.

Dekspanenol jest ważny w prawidłowym funkcjonowaniu błony śluzowej oka oraz działa wspierająco na procesy regeneracyjne rogówki, która jest jednym z najbardziej wrażliwych obszarów oka, a jej uszkodzenie może skutkować problemami z widzeniem.

Dexoftyal MD to wyrób medyczny, który został przygotowany w warunkach aseptycznych w związku z tym jest jałowy, składnik jak HydraFlex sprawia że zachowany jest film łzowy na powierzchni oka.

To ile razy dziennie stosować produkt zależy głownie od naszych potrzeb. Optymalna ilość to 3 razy dziennie i można go aplikować na dwa sposoby.

  1. Bezpośrednio do oczu- za pomocą palca wskazującego odciągnąć dolną powiekę, następnie uważając żeby nie dotknąć powierzchni oka, zbliżyć opakowanie do i zaaplikować 1-2 krople do każdego oka. Następnie kilkukrotnie zamrugać. Metoda ta nie wymaga wyjęcia szkieł kontaktowych, przez noszące je osoby.
  2. Za pośrednictwem soczewek kontaktowych- na znajdującą się na palcu soczewkę zaaplikować 1-2 krople preparatu. Następnie włożyć soczewkę do oka i kilkukrotnie zamrugać.

Krople Dexoftal to produkt dobrze tolerowanym, po który można sięgać kilku tronie w ciągu dnia. Istotne jest również to, że w jego składzie nie znajdziemy produktów pochodzenia zwierzęcego, w związku z tym, bez obaw mogą go używać weganie i wegetarianie. Można również wybrać żel do oczu Dexoftyal, który też świetnie się sprawdzi. 

Cena Dexoftyal oraz innych produktów producenta Verco dostępne są na stronie www.aptekaprima24.pl