Skip to content

Żelki Equazen wsparciem w rozwoju i koncentracji dzieci i dorosłych

Problemy z koncentracją dotykają coraz więcej osób dorosłych jak i dzieci. Problem ten może mieć różne przyczyny i objawiać się na wiele sposobów.

Jak poprawić koncentrację?

W dzisiejszym świecie mamy do czynienia z coraz większa ilością bodźców, które nas dekoncentrują. Najczęstsze przyczyny problemy z koncentracja to:

  • Zaburzenia uwagi, takie jak ADHD, które powodują trudności w skupieniu uwagi i koncentracji na zadaniach. Osoby z ADHD często mają problemy z wykonywaniem zadań wymagających długotrwałego skupienia uwagi, takich jak czytanie książki lub wykonywanie złożonych zadań matematycznych.
  • Silny stres i lęk mogą wpłynąć na zdolność do skupienia uwagi na zadaniach. Osoby z lękiem często mają trudności z utrzymaniem uwagi na jednej rzeczy, ponieważ ich myśli są rozproszone.
  • Brak snu i przemęczenie są jednym z najczęściej wymienianych powodów problemów z koncentracją. Kiedy jesteśmy zmęczeni, trudno nam skupić się na zadaniach i utrzymać uwagę na nich przez dłuższy czas.
  • Nieodpowiednia dieta, szczególnie brak niektórych składników odżywczych, takich jak witaminy i minerały, może wpłynąć na zdolność do koncentracji.
  • Osoby z depresją często mają trudności w koncentrowaniu się na wykonywanych zadaniach.

Istnieje wiele sposobów na poprawienie naszej koncentracji. Do najczęstszych bez wątpienia należy odpoczynek i zrelaksowanie się przed wykonaniem zadania. Ten punkt jest niezwykle ważny, gdyż przemęczenie może nas nie tylko rozpraszać ale zmniejszać nasze funkcje poznawcze.

Kolejnym przykładom, który poprawi nasz ogólny stan zdrowia oraz usprawni koncentrację jest zdrowy styl życia. Pod tym hasłem kryje się nie tylko zdrowa dieta, ale również aktywność fizyczna, która pomoże nam również zredukować poziom stresu.

Ważne są również warunki, w których będziemy wykonywali zadanie. Spokojne i ciche otoczenie, bez bodźców, które mogłyby nas rozpraszać sprzyja wykonywaniu zadań.

Zaleca się również konsultacje z terapeutą lud specjalistą ds. zdrowia psychicznego w celu uzyskania profesjonalnej pomocy oraz przeprowadzeniu badań, aby sprawdzić, czy nie ma problemów zdrowotnych, które mogą wpływać na koncentrację

Istotnym elementem diety, który wspomaga nasza koncentrację są kwasy EPA. Jest to substancja, która występuje głównie w tłuszczach rybich, takich jak łosoś, tuńczyk, śledź i makrela. Są one ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ stanowią składnik błon komórkowych i wpływają na procesy zapalne. Oprócz korzystnego wpływu na zdrowie serca, poprzez zmniejszenie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, takich jak miażdżyca, nadciśnienie tętnicze i zawał serca, kwasy EPA pomagają zmniejszyć poziom triglicerydów we krwi, zwiększyć poziom dobrego cholesterolu (HDL) i zmniejszyć poziom złego cholesterolu (LDL). Jednak największe znaczenie tych substancji polega na tym, że kwasy EPA mogą również wpływać na zdrowie mózgu. Badania sugerują, że suplementacja kwasami EPA może pomóc w łagodzeniu objawów depresji, lęku i ADHD, a także poprawić pamięć i funkcje poznawcze.

Kwas GLA to inna forma kwasów tłuszczowych omega-6. Podobnie jak kwasy EPA, kwas GLA jest kwasem tłuszczowym, którego organizm nie może sam syntetyzować i musi go pozyskiwać z pożywienia. Kwas ten również odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu mózgu, ponieważ jest prekursorem dla kwasów tłuszczowych z rodziny eikozanoidów, które pełnią kluczowe funkcje w układzie nerwowym. Eikozanoidy są biochemicznymi cząsteczkami, które regulują wiele procesów fizjologicznych, w tym przekaźnictwo nerwowe, regulację napięcia mięśniowego, procesy zapalne i immunologiczne. W mózgu eikozanoidy mają udział w procesach uczenia się i zapamiętywania oraz w regulacji nastroju.

Kwas DHA to jeden z najbardziej znanych rodzajów kwasu tłuszczowego omega-3, który jest ważnym składnikiem odżywczym dla mózgu. DHA jest jednym z głównych składników lipidów błon komórkowych w mózgu i wpływa na jego strukturę i funkcję. DHA ma istotną rolę w rozwoju i funkcjonowaniu mózgu, zwłaszcza w procesie uczenia się i zapamiętywania. Odkryto również, że DHA może wpływać na nastrojowe zaburzenia, takie jak depresja.

Equazen dla dzieci i dorosłych

W diecie, rekomenduje się spożywanie około 250-500 mg EPA dziennie. U osób, które nie jedzą ryb lub nie są w stanie spożyć wystarczającej ilości kwasów EPA z diety zaleca się suplementację kwasami EPA, DHA oraz GLA. Odpowiedni poziom stych substancji może poprawić funkcję poznawczą, w tym pamięć, uczenie się i koncentrację. Badania wykazują także, że suplementacja kwasem GLA może poprawić funkcję poznawczą u osób z zaburzeniami neurologicznymi.

Żelki Equazen to suplement diety przeznaczony dla osób z niską zdolnością koncentracji uwagi, opóźnionym rozwojem mowy, czytania, pisania oraz nieprawidłowościami w zachowaniu takimi jak nadpobudliwość, agresja czy impulsywność.

Skład Equazen żelki pozbawiony jest konserwantów, sztucznych aromatów i barwników, kazeiny, glutenu oraz kwasu cytrynowego.   

Żelki Equazen dla dzieci i dorosłych to udowodniona skuteczność we wsparciu rozwoju i można je stosować już od 3 roku życia.

To jak stosować żelki Equazen zależy od tego czy stosujemy preparat po raz pierwszy czy jesteśmy na etapie podtrzymującym.

Dawkowanie Equazen po raz pierwszy powinno polegać na zażywaniu dwóch żelek dziennie podczas posiłku przez okres trzech miesięcy. Dawka ta jest wskazana w celu nasycenia organizmu w składniki zawarte w preparacie. Po trzech miesiącach możemy rozpocząć suplementację podtrzymującą w ilości jednego żelka dziennie.

Owocowy smak żelek na pewno przypadnie do gustu młodszym i starszym smakoszom zwłaszcza, że oferta producenta jest szeroka i znajdziemy w niej zarówno płyn o smaku cytrynowym, waniliowym czy truskawkowe kapsułki do żucia. Cena Equazen żelki oraz inne produkty z tej serii dostępne są na stronie www.aptekaprima24.pl