Skip to content

Tampony probiotyczne Ellen

Podczas menstruacji kobiety muszą odpowiednio zabezpieczyć swoją bieliznę i ubrania przed wydostającą się krwią. Wiele kobiet decyduje się na używanie tamponów, ponieważ wprowadzane są one bezpośrednio do pochwy i to tam wchłaniają krew.

Dlaczego tampony są lepsze od podpasek?

Tampon jest dużo bardziej dyskretny niż podpaski, nic nie przykleja, nie podwija oraz nie jest widoczny, w porównaniu do podpasek, które mogą się odznaczać na ubraniu. Ponadto zapobiegają one powstawaniu nieprzyjemnego zapachu w okolicach intymnych. Dzieje się tak z racji tego, że wchłaniana przez tampon krew ma minimalny kontakt z tlenem, nie dochodzi do jej rozkładu i w konsekwencji do powstawania nieprzyjemnej woni.

Tampony można swobodnie używać podczas uprawiania sporu, wizyty na basenie, ponieważ nie krępują ruchów, a krew nie wydostaje się na zewnątrz. Tampon góruje nad podpaską również rozmiarem. Możesz swobodnie schować go w dłoń lub do kieszeni i wyjść do łazienki. Wszystkie te elementy zapewniają większą swobodę i komfort psychiczny, co jest dla kobiet niezwykle ważne.

Jednak wiele kobiet obawia się, że nie będzie umiała poprawnie zaaplikować tamponu w pochwie. Nie należy się obawiać, że tampon zostanie umieszczony za daleko, pochwa jest skonstruowana w taki sposób, że nie powoli by został nieodpowiednio umiejscowiony. Jeżeli będzie umieszony w złym miejscu lub zbyt płyto będziemy odczuwać dyskomfort. Tampony należy wkładać delikatnie po łuku, tak głęboko jak to tylko możliwe. A mięśnie pochwy będą utrzymywały go na właściwym miejscu. Prawidłowo założony tampon jest niewyczuwalny.

Ellen Tampony probiotyczne

Sięgając po tampony należy przede wszystkim myśleć o swoim zdrowiu i wybierać je z rozwagą, ponieważ tampony aplikowane są do pochwy. Dlatego tak ważne jest, aby wraz z nim nie fundować sobie dodatkowych atrakcji w postaci reakcji alergicznych.

Zatem doskonałym rozwiązaniem będą tampony probiotyczne Ellen. Zapewniamy sobie w ten sposób większy komfort, ponieważ mamy świadomość, że są one dla nas bezpieczne.

Zawarte w tamponach probiotycznych Ellen kompozycje szczepów bakterii kwasu mlekowego wspawają naturalną florę bakteryjnej pochwy, a także utrzymują w niej niskie pH. Jest to szczególnie ważne, gdyż zachwianie równowagi w środowisku mikrobiologicznym pochwy prowadzi do różnych nieprzyjemnych infekcji układu moczowego i narządów płciowych. Dlatego nie zależy się narażać i wybierać tylko tampony probiotyczne Ellen, które polecane są przez specjalistów.

Bardzo ważne jest by prawidłowo dobrać dla siebie rozmiar tamponów. Nie u wszystkich kobiet krwawienie musi być obfite, może występować też w postaci niewielkiego plamienia. Czasem przez cały czas krwawienia, występuje onow takiej samej ilości. Natomiast u innych kobiet intensywności krwawienia zależna jest od dnia cyklu menstruacyjnego. Dlatego firma Medimes przygotowała dla Pań do wyboru 3 rozmiary:

Mimo iż każdy rozmiar ma inną chłonność to wszystkie zawierają taką samą ilość bakterii probiotycznych. Mogą być stosowane bez względu na wiek, już nawet przy pierwszej miesiączce. Ponadto mogą być używane zarówno w dzień, jak i w nocy.

Ważne by tampony Ellen przechowywać w oryginalnej puszce, ponieważ zapewni im to  dłuższy okres trwałości.

Tampony probiotyczne zalecane są szczególnie dla kobiet w okresie menopauzy, a także zmagającymi się z nawracającymi infekcjami układu moczowo-płciowego. Te tampony łagodzą pieczenie, świąd i zapobiegają uczuciu dyskomfortu w obrębie dróg rodnych. Tampony Ellen wykonane są z nietoksycznych i bezpiecznych materiałów –  wiskozy, polipropylenu oraz bawełny. Co ważne nie są wybielane chlorem. Natomiast puszka, w której są umieszone nadaje się do recyklingu.

Co ważne tampony probiotyczne zapewniają ochronę podczas menstruacji, a także zabezpieczają drogi moczowo-płciowe. Bakterie probiotyczne, które znajdują się wewnątrz tamponu po 90 minutach od aplikacji wszystkie jednocześnie uwalniają się do pochwy, pochłaniając przy tym płyn menstruacyjny. A on powoduje ich aktywację poza obrębem tamponu.  

Niewątpliwie do największych zalettamponów probiotycznych Ellen możemy zaliczyć:

  • wysoką wchłanialność płynu menstruacyjnego,
  • utrzymanie odpowiedniej higieny miejsc intymnych,
  • niwelowanie nieprzyjemnego zapachu,
  • zawartość trzech szczepów bakterii kwasu mlekowego,
  • wspieranie naturalnej flory bakteryjnej pochwy,
  • utrzymywanie niskiego pH pochwy,
  • ochronę prawidłowego środowisko oraz stanu zdrowia pochwy.

Producent tamponów probiotycznych Ellen, firma Medimes znana jest przede wszystkim z suplementu diety FertilMan Plus, który wspomaga płodność u mężczyzn. Zawarte w tym produkcie składniki poprawiające jakość nasienia, ale także zwiększają sprawność seksualną.

Mają również preparat dla kobiet FertilWoman Plus, który zwiększa szanse na poczęcie dziecka. Suplementacji tego produktu pozwala pozytywnie wpłynąć na przebieg ciąży i rozwój dziecka. Możesz dowiedzieć się więcej na temat wsparcia płodności u kobiet i mężczyzn.

W ofercie Medimes możemy także znaleźć Femistina, który jest wyrobem medycznym wspomagającym ochronę układu moczowego.  Sprawdź jak działa ona na funkcjonowanie naszego organizmu – Femistina na wsparcie układu moczowego.

Koniecznie sprawdź tampony probiotyczne Ellen. Cena dostępna na stronie Apteka Prima 24.