Skip to content

Seni Man na problemy z nietrzymaniem moczu u mężczyzn

Nietrzymanie moczu to mimowolnym upuszczaniem moczu lub uczuciem ciągłego parcia na pęcherz. Nie należy bagatelizować tych sygnałów, ponieważ mogą one być oznaką rozpoczynającego się problemu. Warto wtedy skonsultować się z lekarzem w celu zdiagnozowania choroby i rozpoczęcia leczenia. Zwłaszcza, że problem nietrzymania moczu u mężczyzn może być związany jest z innymi chorobami.

Problem nietrzymania moczu u mężczyzn

Lekarz w przypadku zgłoszenia nietrzymania moczu zapewne zacznie od zbadania męskiego przyrodzenia, prostaty oraz układu nerwowego. Może również zlecić wykonanie rutynowych testów diagnostycznych, takich jak ogólna analiza moczu. Pozwoli to sprawdzić, czy występuje infekcja dróg moczowych lub zapalenie gruczołu moczowego, a także określi czy w moczu znajduje się krew lub cukier.

Dodatkowymi badaniami jakie może zalecić lekarz jest:

 • cystometrogram – której zadaniem jest ocena zdolność pęcherza do magazynowania i oddawania moczu,
 • elektromiogram – który służy do rejestrowania aktywności elektrycznej mięśni.

Takie badania pozwolą poznać przyczyny nietrzymania moczu. Dzięki czemu leczenie będzie łatwiejsze.

Głównym objawem nietrzymania moczu jest wyciek moczu podczas kaszlu, śmiechu, podnoszenia, wysiłku lub zmiany postawy. Symptomy nagłego nietrzymania moczu obejmują:

 • nagłą, pilną potrzebę oddania moczu,
 • nagłe sytuacje, w której wyciek moczu jest w dużej ilości,
 • konieczność częstego oddawania moczu, szczególnie w nocy.

Takie sytuacje zdecydowanie obniżają komfort życia. Ponadto może powodować wycofywanie się ze społeczeństwa, w obawie przed zaistnieniem nieprzyjemnego i nieoczekiwanego zdarzenia. Aby tego uniknąć należy wyposażyć się w odpowiedni produkt, który uchroni przed ujawnieniem takiego incydentu.

Seni Man Normal na lekkie nietrzymaniu moczu u mężczyzn

Seni Man Normal anatomiczne wkłady urologiczne dla mężczyzn  zostały zaprojektowane z myślą o anatomii męskiego ciała, którzy zmagających się z kropelkowym i lekkim nietrzymaniem moczu.

To przede wszystkim dyskretne i oddychające wkładki urologiczne, które zapewniają wysokie poczucie suchości, komfort i wygodę.  

Anatomiczne wkłady urologiczne Seni Man Normal są idealne dla mężczyznach prowadzących aktywny tryb życia, ceniących sobie komfort i bezpieczeństwo.

Wkłady Seni Man normal na lekkie nietrzymaniu moczu u mężczyzn między innymi:

 • gwarantują dyskrecję, ponieważ są niewidoczne pod ubraniem,
 • dzięki anatomicznemu kształtowi dopasowują się do ciała zmniejszając tym samym ryzyko otarć mechanicznych,
 • zapewniają wysoki poziom chłonności, ochronę przed wilgocią i przeciekaniem,
 • zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu mocz, skutecznie go neutralizując,
 • wyjątkowo miękka i delikatna włóknina nie podrażnia skóry i pozwala na zachowanie dużej wygody w trakcie korzystania z nich,
 • zamieszczone w nich osłonki boczne zapobiegają przeciekaniu wilgoci na zewnątrz wkładki.

W ofercie wkładów urologicznych Seni dla mężczyzn znajdziemy także:

 •         Seni Man Extra – do stosowania przy lekkim i średnim nietrzymaniu moczu.
 •         Seni Man Super – do stosowania przy średnim nietrzymaniu moczu.

Panowie uważają problem z nietrzymaniem moczu za wyjątkowo wstydliwą przypadłość, dlatego wolą się do niej nie przyznawać. Według statystyk jest to problem połowy mężczyzn po 70. roku życia, lecz daje on o sobie znać w dużo młodszym wieku. Z pomocą przychodzą wkłady Seni Man oraz inne produkty firma Seni. Dba ona o swoich pacjentów dostarczając im produkty takie jak bielizna chłonna oraz preparaty do pielęgnacji doskonałej jakości.