Skip to content

Bebilon Nutriton przeciw ulewaniom pokarmowym

Narodziny dziecka to przewrócenie życia o 180 stopni. Nowi rodzice oprócz radości, którą niesie dziecko stają przed wieloma wyzwaniami. Niewątpliwym problemem, z którym często zgłaszają się do pediatry jest żywienie dziecka i ulewania treści pokarmowej. 

Czym są ulewania i dlaczego są groźne

Ulewania to sytuacja, w której dziecko zwraca część treści pokarmowej po jedzeniu lub piciu. Wymioty mogą zawierać pokarm lub mleko, które zostały spożyte przez dziecko. Ulewanie u noworodków może być jednorazowym zdarzeniem lub stanem przewlekłym. Częstość ulewania różni się w zależności od indywidualnego przypadku.

Istnieją różne przyczyny ulewania wśród dzieci. Do najczęstszych możemy zaliczyć:

  • Przejedzenie – jeśli dziecko zjada zbyt dużo jedzenia lub jest nakarmione zbyt często, może ulewać.
  • Szybkie jedzenie – jeśli dziecko pochłania jedzenie zbyt szybko, może połykać powietrze, co może prowadzić do ulewania.
  • Nieprawidłowa pozycja – jeśli dziecko jest karmione leżąc lub siedząc z pochyloną głową, może ulewać z powodu grawitacji.
  • Refluks żołądkowo-przełykowy (GERD) – jest to stan, w którym kwas z żołądka cofa się do przełyku, co może prowadzić do ulewania.
  • Zaburzenia trawienia – niektóre dzieci mogą mieć trudności z trawieniem pewnych pokarmów, co może prowadzić do ulewania.

Układ pokarmowy dziecka różni się od układu pokarmowego osoby dorosłej. Ulewanie u niemowlaka zazwyczaj jest naturalnym mechanizmem, który pozwala na usunięcie niestrawionych pokarmów lub powietrza z przewodu pokarmowego jednak kiedy występuje częściej niż raz na kilka dni, może być objawem problemu.

Ulewanie samo w sobie nie jest groźne, ale jeśli dziecko ulewa często lub w dużych ilościach, a następnie kaszle, kicha lub dostaje duszności, może to sugerować, że płyn lub pokarm dostał się do dróg oddechowych i istnieje ryzyko zachłystowego zapalenia płuc. W takim przypadku ważne jest skonsultowanie się z lekarzem, aby wykluczyć tę chorobę.

Zachłystowe zapalenie płuc jest poważną chorobą, która może wystąpić po tym, jak płyn lub pokarm dostanie się do dróg oddechowych, zamiast do przewodu pokarmowego. W wyniku tego, płyn lub pokarm dostaje się do płuc, co może prowadzić do zapalenia płuc i innych poważnych problemów zdrowotnych.

Innym problemem, który może się pojawić na skutek ulewań jest odwodnienie. Jeśli dziecko ulewa często lub w dużych ilościach, może dojść do utraty płynów i elektrolitów, co jest szczególnie niebezpieczne gdyż małe dziecko szybko ulega dehydracji. Ulewania mogą również prowadzić do problemów z trawieniem. Jest to sytuacja w której dziecko jest niedożywione, ponieważ jedzenie nie jest właściwie strawione i wchłonięte. Sutkiem tego są trudności w przybieraniu na wadze lub nawet utrata masy ciała. Ulewania często przyczyniają się do pojawienia się problemów emocjonalnych. Ciągły stres może prowadzić do trudności, takich jak lęk czy depresja. Podczas cofania się pokarmu, cofają się płyny zwierające kwas mlekowy który prowadzi do demineralizacji zębów.

Warto pamiętać, że niektóre przyczyny ulewania mogą być poważne i wymagać specjalistycznego leczenia, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli ulewanie staje się częste lub towarzyszą mu inne objawy aby w porę podjąć działania przeciw ulewaniu.

Bebilon Nutriton na pomoc małym brzuszkom

Bebilon Nutriton to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, która ma na  celu przeciwdziałanie ulewaniom u niemowląt i dzieci.

Jego działanie polega na zagęszczeniu mleka kobiecego, mleka modyfikowanego lub innych płynów, z których przyjmowaniem dziecko ma kłopot.

W składzie Bebilonu Nutriton znajdziemy składnik taki jak mączka chleba świętojańskiego. Jest to naturalny preparat mający zdolność wiązania płynów, przez co może być stosowany w celu zagęszczenia żywności, również tej dla najmłodszych. Mączka chleba świętojańskiego otrzymywana jest z nasion drzewa karbowego.

Jak podawać Bebilon Nutriton:

  • Przed posiłkiem, w formie gęstej papki podanej za pomocą łyżeczki,
  • W trakcie jedzenia do odciągniętego mleka kobiecego,
  • W trakcie jedzenia do mieszanki mleka modyfikowanego.

W składzie produktu oferowanego nam przez firmę Nutricia możemy znaleźć również takie substancje jak cynk, żelazo oraz wapń, które to są kluczowe dla zdrowia i rozwoju dziecka.

Preparat ma przyjemny słodki smak, który na pewno zasmakuje małym podniebieniom, a który można podawać już od urodzenia.

Mimo, że produkt jest w 100% naturalny to przed zastosowaniem warto skonsultować się z lekarzem pediatrą.

Więcej produktów marki Nuricia dostępne jest na stronie www.aptekaprima24.pl.