Skip to content

Odpowiednia higiena snu z Sen Aurovitas

Dbanie o higienę snu to jeden z najprostszych sposobów na zapewnienie sobie lepszego snu.

Jak dbać o higienę snu?

Odpowiednia higiena snu oznacza zarówno środowisko w sypialni, jak i codzienne czynności, które wpływają na spójny, nieprzerwany sen. Utrzymywanie stabilnego harmonogramu snu, dbanie o to, by sypialnia była wygodna i wolna od zakłóceń, przestrzeganie relaksującej rutyny przed snem i budowanie zdrowych nawyków w ciągu dnia może przyczynić się do idealnej higieny snu.

Każdy może dostosować indywidualne praktyki higieny snu dostosowane do swoich potrzeb. Takie nawyki ułatwią spokojny sen przez całą noc i budzenie się wypoczętym.

Zdrowy sen jest ważny zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego , poprawia produktywność i ogólną jakość życia. Każdy, od dzieci po osoby starsze, może czerpać korzyści z lepszego snu, a higiena snu może odgrywać kluczową rolę w osiągnięciu tego celu.

Higiena snu obejmuje zarówno środowisko, jak i nawyki, i może kształtują drogę do lepszej jakości snu i lepszego ogólnego stanu zdrowia. Aby dobrze spać należy:

 • posprzątać i przewietrzyć sypialnię,
 • zadbać o odpowiednią temperaturę pomieszczenia,
 • zadbać o wygodną poduszkę, pościel oraz materac,
 • usunąć technologię emitującą niebieskie światło,
 • nie pozwalać aby w naszym łóżku spały również zwierzęta (pies, kot), które mogą przeszkadzać w ustaleniu dla siebie odpowiedniej pozycji oraz rozpraszać nas poprzez potrzebę ich głaskania,
 • założyć zasłony lub żaluzje zaciemniające pomieszczenie,
 • w razie potrzeby włącz lampkę nocną, a nie oświetlenie całego pomieszczenia, gdyż może to zakłócić zdolność do szybkiego ponownego zasypiania.

Właściwości i działania Sen Aurovitas

Suplement diety Sen Aurovitas przeznaczony jest dla osób, które mają problemy z zasypianiem. Jego zadaniem jest skrócenie czasu potrzebnego do zaśnięcie, a także wsparcie naturalnego rytmu snu, który będzie w stanie zapewnić odpowiednią dla organizmu energię do funkcjonowania. Spokojny sen pozwala na właściwą regenerację organizmu. Wpływa na urodę i dobre samopoczucie oraz zmniejsza skutki stresu. Preparat Sen Aurovitas wpływa na codzienną aktywność, pracę mózgu i kondycję.

Skład Sen Aurovitas to między innymi:

 • Melatonina – która pomaga w skróceniu czasu potrzebnego na zaśnięcie oraz zmniejsza subiektywne odczucia związane ze zmianą strefy czasowej.
 • Chmiel – działa kojąco, posiada właściwości wspomagające dobry sen.
 • Melisa lekarska – pomaga w zmniejszeniu niepokoju i drażliwości oraz utrzymaniu spokojnego snu.
 • Magnez oraz witamina B6 – zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia, pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.
 • Magnez i witamina D – ułatwiają utrzymanie zdrowych zębów.
 • Witamina A – pomaga zachować zdrową skórę.
 • Witamina E – wspomaga ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym.

Dbanie o układ nerwowy oraz prawidłowy sen ma ogromne znaczenie dla zachowania dobrego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Nie należy przy tym zapominać o uzupełnieniu swojej diety w witaminy, aktywności fizycznej oraz przebywaniu na świeżym powietrzu.

Jednak gdy czujemy ze problem ze snem się nasila, warto sięgnąć po dostępny w Apteka Prima 24 – Sen Aurovitas 30 tabletek, znajdziemy go w kategorii bezsenność. Podana jest tam również cena Sen Aurovitas.

Natomiast należy uważać z ilością zażywanych tabletek. Według producenta odpowiednia dawka to 1 tabletka raz dziennie krótko przed pójściem spać.

W wyniku przyjmowania większej ilości preparatów nasennego wzrasta ryzyko przedawkowania oraz przyzwyczajenia organizmu do ich działania. Nadmierne dawki leków nasennych obejmują szereg skutków ubocznych takich jak: ospałość, apatia, senność, uczucie rozbicia, niepamięć, drżenie, oczopląs, dezorientacja oraz spadek koncentracji. Dlatego leki nasenne, jak i inne leki należy stosować z rozwagą, stosując się do zaleceń umieszczonych na ulotce.