Skip to content

Nietrzymanie moczu spowodowane menopauzą – Seni Lady Super

Menopauza to okres zmian w życiu każdej kobiety. Czas przejścia menopauzy jest często naznaczony zmianami metabolicznymi, które wpływają na zdrowie kobiety. Najnowsze informacje naukowe wskazują, że już przed wystąpieniem menopauzy, powoduje ona wiele nieprzyjemnych objawów, które pogarszają jakość życia wielu kobiet. Objawy te bardzo często są wynikiem zmian hormonalnych i metabolicznych, a w konsekwencji zwiększają ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych.

Jaki menopauza ma wpływ na nietrzymania moczu?

Zaburzenia hormonalne w okresie menopauzy związane z działaniem hormonów płciowych, które dodatkowo mogą powodować osłabienie mięśni dna miednicy, co wywiera niekorzystny wpływ na kontrolę oddawania moczu.

W przypadku kobiet nietrzymanie moczu występuje głównie w wyniku uszkodzenie mięśni dna miednicy mniejszej lub mięśni Kegla, osłabienia mięśni okalających cewkę moczową, ale może być także spowodowane porodem.

W przypadku nietrzymania moczu przede wszystkim trzeba jak najszybciej rozpocząć leczenie. Można zastosować różnego rodzaju preparaty, których zadaniem jest wzmocnienie i rozrost mięśni dróg moczowych, ale jest też możliwość przeprowadzenia odpowiedniego zabiegu.

Laserowy zabieg na nietrzymanie moczu to małoinwazyjna metoda leczenia dolegliwości związanych z układem moczowym. Przeznaczona jest dla kobiet, ponieważ polega ona na wprowadzeniu do pochwy wiązki lasera i skierowaniu go na odpowiednie obszary celem ich obkurczenia. Zabieg jest bezbolesny, a jego skuteczność jest bardzo wysoka.

Natomiast w trakcie leczenia warto stosować wkładki urologiczne Seni, które pozwolą normalnie funkcjonować.

Seni Lady Super - Zapewnienia suchość

Nietrzymanie moczu to wstydliwa dolegliwość, która jest związana z niekontrolowanym wyciekaniem moczu z pęcherza moczowego. Problem ten znacząco wpływa na jakość życia dotkniętych nim kobiet. Nietrzymanie moczu negatywnie wpływa na wiele aspektów życia, znacznie ograniczając codzienne funkcjonowanie związane z pracą, aktywnością fizyczną czy sferą intymną.

Dlatego bardzo ważne jest stosowanie odpowiedniego produkty, który ograniczy wpływ nietrzymania moczu na codzienne życie. Doskonale sprawdzi się Seni Lady Super. To dyskretna wkładka urologiczna, stosowana przy średnim nietrzymaniem moczu. Zapewnia wysokie poczucie suchości, komfort i wygodę. Jest ona dużo bardziej chłonne niż zwykłe podpaski, a dodatkowo zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu moczu.

Wkładki urologiczne Seni Lady Super mają wiele cech, przede wszystkim zapewniają:

 • Poczucie suchości – we wkładkach wilgoć rozprowadzana jest na całym wkładzie chłonnym dzięki czemu wchłanianie jest szybkie, a wilgoć nie wraca pod naciskiem, a powierzchnia wkładki pozostaje sucha.
 • Świeżość przez wiele godzin – wysoka chłonność pozwala na zachowanie świeżości przez wiele godzin.
 • Kontrole nieprzyjemnego zapachu – wkładki Seni Lady posiadają specjalny wkład, który zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.
 • Idealne dopasowany, anatomiczny kształt – pozwala to na świetnie dopasowanie wkładki, nawet po zawilgoceniu jej wkładu chłonnego.
 • Dodatkowe zabezpieczenia – poprzez hydrofobowe osłonki zapobiegające wyciekom bocznym, potrójny pasek klejowy umożliwiający pewne mocowanie do bielizny oraz tłoczenie na środku wkładu chłonnego wspomagające szybką dystrybucję wilgoci.

Wkładki urologiczne dla kobiet Seni Lady Super, dostarczane są przez firmę TZMO. W swojej ofercie posiadają wiele innych produktów na nietrzymanie moczu m.in.:

 • Pieluchomajtki dla dorosłych,
 • Pieluchomajtki dla dzieci,
 • Majtki chłonne,
 • Bieliznę chłonną,
 • Pieluchy anatomiczne
 • Wkładki dla kobiet,
 • Wkładki dla mężczyzn, oraz wiele innych produktów.