Skip to content

Jak na cholesterol działa Bergamil Forte?

Wysoki cholesterol może sprzyjać pogorszenia samopoczucia, ale może również wywoływać wiele chorób. Nieleczony niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje. Dlatego tak ważne jest przeprowadzanie rutynowych badań, które pozwolą określić jego poziom i odpowiednio wcześnie wdrożyć właściwe działania. A to pozwali utrzymać cholesterol na optymalnym poziomie.

Skutki wysokiego poziomu cholesterolu

Szczególnie narażone na wysoki cholesterol są osoby, u których w rodzinie występuje taka skłonność. Duże znaczenie ma czynnik genetyczny, mimo iż prowadzą one zdrowy tryb życia. Jednak z tą dolegliwością mogą też zmagać się osoby, które stosują nieodpowiednią dietę, mają nadwagę, a także unikające aktywności fizycznej. To jedne z najczęstszych przyczyn wysokiego poziomu cholesterolu.

Niezależnie od tego czym spowodowany jest podwyższony poziomu cholesterolu, warto wdrożyć działania, które pomogą w skuteczny sposób go obniżyć.

Zbyt wysoki cholesterol całkowity oraz zbyt duże stężenie frakcji LDL w surowicy krwi podnosi ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Nadmiar cholesterolu LDL odkłada się w ścianach naczyń, tworząc blaszki miażdżycowe. Natomiast miażdżyca może powodować chorobę niedokrwienną serca prowadzącą m.in. do:

  • zawału mięśnia sercowego,
  • udaru mózgu,
  • tętniaka aorty brzusznej,
  • niedokrwienia kończyn dolnych,
  • chromania przestankowego.

Obniżenie cholesterolu nie zawsze jest proste – szczególnie, gdy chcemy samodzielnie zmodyfikować styl życia czy dietę oraz wprowadzić zrównoważoną aktywność fizyczną. Pomóc w tym mogą jednak różnego rodzaju suplementy diety, oparte na substancjach pochodzenia naturalnego, takie jak Bergamil Forte.

Kapsułki Bergamil Forte

Preparat Bergamil Forte przeznaczony jest specjalnie dla osób, które chcą zadbać o prawidłowy poziom cholesterolu. Działa w przypadku zwiększonego stężenia lipidów we krwi, a zwłaszcza przy zwiększonym stężeniu frakcji cholesterolu występującego w postaci związanej z lipoproteinami o małej gęstości – czyli cholesterol LDL.

Skład Bergamil Forte to:

  • standaryzowany wyciąg z owoców bergamoty – wpływa on korzystnie na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, wykazuje działanie ochronne na naczynia krwionośne, wspomaga zachowanie prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi i przyczynia się do zmniejszenia ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego. Jest on źródłem flawonoidów, czyli związków chemicznych o właściwościach przeciwutleniających.  
  • standaryzowany wyciąg z czosnku – posiada właściwości antyoksydacyjnych, chroniące przed szkodliwym działaniem wolnych rodników oraz wykazujące korzystny wpływ na układ krążenia, co oznacza, że normalizuje stężenia trójglicerydów we krwi.
  • witaminę C – która uczestniczy w wielu przemianach metabolicznych, jest antyoksydantem, chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, bierze udział w syntezie kolagenu – głównego białka tkanki łącznej ścian naczyń krwionośnych.

Bergamil Forte to najwyższej jakości naturalny preparat, zawierający unikalną recepturę, która pozytywnie wpływa na poziom cholesterolu i glukozy we krwii.

Co ważne suplementacja Bergamil Forte ma udowodnioną skuteczność. Oznacza to, że pomaga utrzymać naczynia krwionośne w dobrej kondycji, a także utrzymują prawidłowy metabolizm tłuszczów w organizmie.

Producentem tego preparatu jest firma farmaceutyczna Xenico Pharma. Jej misją jest wspieranie zdrowia swoich pacjentów i zapewnienie im lepszego komfortu życia.

Produkowane przez firmę Xenico produkty są najwyższej jakości, ponieważ podawane są nieustannej kontroli, tak aby były skuteczne i gwarantowały bezpieczeństwo pacjentów.