Skip to content

Higiena i pielęgnacja z Seni Care

Borykając się ze schorzeniem jakim jest nietrzymanie moczu należy pamiętać jak ważne jest utrzymanie odpowiedniej higieny intymnej. Należy oczyszczać skórę minimum dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Jednak trzeba też o niej pamiętać przy zmianie bielizny chłonnej w ciągu dnia.  

Higiena z Seni Care

Odpowiednia higiena intymna zapewnia nie tylko większy komfort, ale przede wszystkim chroni przed powstania infekcji intymnych, które mogą pogłębiać problem nietrzymania moczu.

Najważniejsze jest by wkładki urologiczne lub pieluchy dla dorosłych dobrze wchłaniały mocz. Jeżeli skóra nie jest narażona na stały kontakt z uryną, nie powoduje to ryzyka pojawienia się problemów takich jak infekcje drób moczowych lub innych infekcji intymnych. Zatem przede wszystkim należy chronić ciało przed wilgocią za pomocą wkładek Seni Lady Normal lub Pieluchomajtek Seni Super i Seni Super Plus.

Higienę w domu należy zacząć od pozbycia się wilgotnej bielizny chłonnej. Następnie trzeba przemyć wszystkie miejsca, które miały kontakt z moczem, warto unikać przy tym zbyt ciepłej wody, która może podrażniać wrażliwą skórę okolic intymnych.

Najlepiej korzystać z płynów do higieny intymnej o kwaśnym pH, odpowiednim do stref intymnych takich jak: Seni Care Lotion myjąco-natłuszczający do ciała. Delikatnie oczyszcza skórę i zapewnia jej optymalny poziom natłuszczenia. Ma przyjazny dla skóry odczyn pH, ponadto koi i łagodzi podrażnienia.

Na koniec konieczne jest dokładne osuszenie okolic intymnych. Ważne by nie wycierać zbyt intensywne skóry w tych miejscach, gdyż często jest ona osłabiona, a mocne pocieranie może spowodować powstanie ran i podrażnień.

W domu, gdy posiadamy swobodny dostęp do toalety sprawa jest prostsza. Natomiast gdy znajdujemy się poza domem lub sprawa dotyczy osoby obłożnie chorej, która nie może wstać z łóżka warto wyposażyć się w profesjonalne produkty do higieny, które ułatwią sprawę, takie jak:

  •        chusteczki pielęgnacyjne Seni do higieny intymnej, które umożliwiają szybkie oczyszczenie skóry po zmianie wyrobu chłonnego. Nie zawierają mydła i alkoholu, dlatego są bezpieczne do stosowania na okolice intymne.
  •        specjalistyczne produkty myjące, które nie wymagają spłukiwania: Pianka myjąco-pielęgnująca Seni lub Krem do mycia ciała 3w1. Są to wyroby przeznaczone dla osób o delikatniej skórze, które pomagają zmniejszyć podrażnienia.
  •        natomiast do osuszenia skóry warto wybrać ręczniki higieniczne Seni, które posiadają wyjątkowo miękki i delikatny materiał, który pozwala zachować duży komfort i wygodę.  

Jednak higiena ciała w opiece nad osobą starszą, z niepełnosprawnościami bądź unieruchomioną to nie wszystko. Musimy także myć jej włosy i skórę głowy. Pomocny tu będzie szampon w piance Seni Care, który bez użycia wody pozwoli na uzyskanie czystych i świeżych włosów.

Produkty do higieny z linii Seni Care zapewniają uczucie świeżości oraz odpowiednie Ph, a ponadto chronią przed powstawaniem infekcji i rozwojem bakterii.

Po umyciu i osuszeniu skóry należy ją jeszcze odpowiednio zabezpieczyć. Dlatego warto sięgnąć po produkty do pielęgnacji Seni Care.

Pielęgnacja z Seni Care

Przy nietrzymaniu moczu pacjenci szczególności narażeni są na podrażnienia miejsc intymnych. Mogą one obejmować nie tylko wargi sromowe u kobiet, pachwiny i mosznę u mężczyzn, ale również mogą występować na pośladkach lub pomiędzy nimi, na udach, a nawet podbrzuszu.

Aby uniknąć takiej sytuacji, konieczne jest używanie preparatów, które będą zabezpieczały skórę przed powstawaniem podrażnień, stanów zapalnych, odparzeń i odleżyn. Można sięgnąć po krem ochronny Seni Care z tlenkiem cynku, który dodatkowo działa łagodząco na podrażnienia lub krem ochronny z argininą Seni Care, który głęboko nawilża skórę, a także przyspiesza jej regenerację.

Pielęgnacja u osób niepełnosprawnych i leżących osób obłożnie chorych wymaga jeszcze dodatkowego zabezpieczenia. Narażone są one na powstawanie odleżyn, dlatego konieczne jest stosowanie preparatu takiego jak: atywizujacy żel Seni Care, który ma pobudzać i odświeżać skórę, poprawiać jej elastyczność, a ponadto przynosić jej ulgę. Zawarte w nim składniki aktywne poprawiają krążenie krwi, pobudzają regenerację tkanki i odbudowę naskórka oraz przyspieszają proces gojenia się ran.

Ponadto w codziennej pielęgnacji warto stosować:  

  •        odżywczy krem do rąk Seni Care – do pielęgnacji dłoni. Zmiękcza, wygładza, nawilża i regeneruje skórę, a także utrzymuje odpowiedni poziom pH.
  •        odżywczy krem do stóp Seni Care – doskonale uelastycznia skórę całych stóp oraz zapobiega pękaniu skóry pięt, ponadto nieutralizuje nieprzyjemny zapach.
  •        balsam regenerujący do skóry suchej Seni Care – który nawilża i wygładza skórę, zapewniając długotrwały efekt. Szczególnie polecany jest osobom, które narażone są na przesuszenia z powodu długotrwałego unieruchomienia.