Skip to content

EstroVita Skin bogactwo kwasów omega w trosce o piękną skórę

Skóra to największy narząd naszego organizmu. Pokrywa nasze ciało ochronną warstwą stanowiącą barierę przed uszkodzeniami chemicznymi i mechanicznymi. Ponadto jest odpowiedzialna za odbieranie zmysłu czucia, a w jej strukturze zachodzi do wielu ważnych procesów jak choćby termoregulacja czy synteza witaminy D.

Pielęgnacja skóry odwiecznym problem kobiet

Nie możemy zapomnieć o tym że piękna skóra jest naszą wizytówką, odpowiedzialną za naszą prezencję. Dlatego jeśli zależy nam na dobrym wrażeniu powinniśmy zadbać o jej kondycję.

Wiele osób kieruje się oceną na podstawie pierwszego wrażenia czyli subiektywnego i błyskawicznego osądu lub opinii na temat osoby lub sytuacji, opartego na pierwszym kontakcie lub doświadczeniu. Może być wywołane przez wiele czynników, takich jak wygląd, zachowanie, mowa ciała, ton głosu, a nawet zapach. Pierwsze wrażenie może być trudne do zmiany i często kształtuje nasze dalsze postrzeganie danej osoby lub sytuacji. Dlatego ważne jest, aby być świadomym swoich działań i wyglądu, aby uzyskać pozytywne pierwsze wrażenie.

Zdrowie skóry od wieków było istotnym elementem dla każdej kobiety. Potężne władczynie jak Kleopatra czy Katarzyna Wielka, a także bardziej współczesne ikony piękna jak Marilyn Monroe widziały że wygląd skóry jest ważną kwestią dla kobiet.

Dziś na szczęście mamy możliwość wyboru wśród produktów do pielęgnacji. Drogeryjne półki uginają się od wszelkiego rodzaju kremów, balsamów czy olejków do pielęgnacji skóry. Za czasów Kleopatry kobiety musiały sobie radzić inaczej. Słynne kąpiele w kozim mleku i miodzie dodawały blasku jej cerze, a do twarzy używała specjalnie stworzonej dla siebie mieszanki składającej się z wody z dodatkiem srebra, aloesu i miodu. Sekretem piękna Szeherezady był swego rodzaju balsam składający się z miodu i orzechów. Katarzyna Wielka stosowała stworzoną specjalnie dla siebie mieszankę którą dodawała do kąpieli, a jej skład był, delikatnie mówiąc, intrygujący. Zawierała ona żółtka jaj, mleko migdałowe, wódkę i wodę różaną. Bliższa naszym czasom Marilyn Monroe nie używała kremów. Oprócz legendarnej kropli Chanel no 5, ta ikona lat 50 stosowała oliwę z oliwek oraz wazelinę.

Niemniej ważne jest dbanie o skórę „od środka”. Największa miłość Napoleona, Józefina wiedziała o tym i codziennie rano wypijała szklankę wody z dodatkiem cytryny.

Dziś nie musimy się uciekać do metod prób i błędów pielęgnacyjnych, a sztab naukowców pracuje nad tym jak dbać o zdrowie skóry.

EstroVita skin czyli jak poprawić kondycję skóry

Idealnym rozwiązaniem dla osób chcących zachować zdrową i piękną skórę jest propozycja od firmy Skotan.

EstroVita Skin to suplement diety w formie płynu do stosowania doustnego. Według producenta wystarczy regularne przyjmowanie zaledwie 5 ml dziennie w trakcie posiłku aby zauważyć poprawę kondycji skóry.

EstroVita Skin to źródło kwasów omega. W składzie produktu zastosowano estry kwasów omega 3 6 9 . Badania udowodniły, że kwasy omega mają liczne korzyści zdrowotne, niestety nasz organizm nie jest w stanie ich wytworzyć sam, dlatego muszą być one dostarczane z diety. Kwasy omega to rodzaj wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które można znaleźć w niektórych gatunkach tłustych ryb, takich jak łosoś, oraz w niektórych olejach roślinnych, takich jak olej lniany.

EstroVita Skin, skład, którym jest mieszanina 4 olejów dba o zdrowie nasze i naszej skóry. Zastosowane oleje to:

  • Lniany, czyli olej roślinny, który jest wytwarzany z nasion lnu. Jest on bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę E i składniki mineralne.
  • Z czarnej porzeczki, który jest szczególnie polecany jako środek zapobiegający starzeniu się skóry.
  • Z ogórecznika zawierającego wysokie stężenie kwasów tłuszczowych Omega-3, witaminę E i składniki mineralne. Ze względu na swoje właściwości odżywcze, jest on często używany w kosmetyce i pielęgnacji skóry.
  • Z wiesiołka, który dzięki bogactwu kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6, witaminy E oraz składników mineralnych pomaga utrzymać nawilżenie skóry i zapobiega jej przesuszeniu.

Oprócz kwasów omega i mieszaniny olejów w składzie EstroVity Skin zastosowano również inne składniki, których działanie jest istotne dla stanu naszej skóry takich jak witamina E, która jest silnym antyoksydantem, witamina D, która odpowiada za naszą odporność, witamina A, która wpływa na elastyczność skóry czy koenzym Q10 chroniący przed działaniem wolnych rodników.

Występuje on w trzech wariantach smakowych:

Każdy z tych smaków dostępny jest również w dwóch pojemnościach. W ofercie znajduje się EstroVita Skin 250 oraz  EstroVita Skin 150 ml.

Cena EstroVita Skin oraz innych produktów marki Skotan dostępna jest na stronie www.aptekaprima24.pl