Skip to content

Enterol, nie pozwól biegunce popsuć wakacji

Problemy jelitowe

Biegunka jest stanem, w którym dochodzi do częstych wypróżnień a stan stolca jest luźny. Czasami jest ona wywołana przez infekcję lub chorobę, ale może być również spowodowana przyjmowaniem niektórych leków lub zmianami w diecie. Biegunka jest niebezpieczna ponieważ może prowadzić do odwodnienia, dlatego ważne jest, aby w jej trakcie pić dużo płynów oraz stosować elektrolity.

Czynniki, które mogą się przyczyniać do występowania biegunek to:

  • Infekcje: bakterie, wirusy i pasożyty mogą powodować infekcje jelit.
  • Choroby jelit: choroby, takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
  • Nieodpowiednia dieta: jedzenie surowej lub nieumytej żywności, jedzenie produktów mlecznych, których nie tolerujemy lub nadmierne spożycie cukru i tłuszczu.
  • Leki: niektóre leki, takie jak antybiotyki, mogą uszkadzać florę jelitową.
  • Inne czynniki: stres, zmiana diety, podróże i niektóre choroby ogólnoustrojowe (np. cukrzyca) mogą także prowadzić do biegunki.

Leczenie biegunki zależy od przyczyny, która ją powoduje. Dobrym sposobem będzie stosowanie płynów i elektrolitów, ponieważ musimy pamiętać o nawodnieniu, aby zapobiec odwodnieniu. Dieta o niskiej zawartości błonnika, bogata w produkty zbożowe i banany może pomóc w zmniejszeniu biegunki. Czasem potrzebne będzie wdrożenie leków przeciwbiegunkowych, takich jak loperamid, natomiast antybiotykoterapia jest często stosowana w leczeniu infekcji bakteryjnych wywołujących biegunki. Biegunki spowodowane chorobami jelit, takimi jak choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego, mogą wymagać specjalistycznej opieki medycznej.

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli biegunka trwa dłużej niż kilka dni, jest bardzo intensywna lub towarzyszą jej inne objawy, takie jak gorączka, dreszcze, krew w stolcu lub utrata masy ciała.

Biegunka podczas wakacji to dość uciążliwa sytuacja i może być spowodowana przez wiele czynników, takich jak picie zanieczyszczonej wody lub jedzenie surowej lub nieumytej żywności, co jest częstym zjawiskiem zwłaszcza w krajach o niższym poziomie higieny. W krajach tropikalnych częściej możemy się zetknąć z infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi, takimi jak salmonella, norovirus oraz rotawirus. jedzenie lokalnych potraw, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni, lub nadmierne spożycie cukru i tłuszczu również sprzyjają wystąpieniu problemów jelitowych. Mimo iż wakacje zazwyczaj kojarzą się nam z relaksem , to stres związany z podróżą oraz zmiana strefy czasowej również mogą przyczynić się do wystąpienia biegunki.

Aby zapobiec biegunce podczas wakacji, ważne jest, picie tylko wodę z wiarygodnych źródeł, unikanie surowej lub nieumytej żywności, przestrzegać zasad higieny i częste mycie rąk oraz unikanie kontaktu z osobami chorymi.

Enterol skuteczne leczenie biegunki

Wiele preparatów obecnych na rynku walczy z biegunką jedynie poprzez maskowanie jej objawów. Enterol nie tylko łagodzi objawy związane z biegunka ale również jest odpowiedzialny za leczenie przyczyny biegunki.

Produkt od producenta Biocodex to skuteczne narzędzie które powinno znajdować się w każdej apteczce.

Warto wziąć pod uwagę że Enterol to lek, a nie suplement diety. Wiąże się to z tym, ze zanim został dopuszczony do sprzedaży musiał przejść dokładne badania pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności.

Po Enterol możemy sięgać w przypadku wystąpienia biegunek o podłożu wirusowym , bakteryjnym jak i podczas problemów jelitowych występujących w trakcie podroży.

Istotne jest ze Enterol to porbiotyk  zawierający w swoim składzie drożdże Saccharomyces  boulardii, a jego działanie wspiera poprawę flory jelitowej.

Lek ten wyróżnia sposób podania. Jako prebiotyk stosowany w trakcie antybiotykoterapii, możemy go podawać wraz z antybiotykiem. Oznacza to że nie musimy stosować kilkugodzinnej przerwy pomiędzy antybiotykiem a probiotykiem.

Atutem leku Enterol jest niewątpliwe to, ze nie trzeba go przechowywać w lodówce tak jak inne probiotyki dostępne na rynku. Jest to przydatne podczas wakacji lub innych podróży gdy nie mamy dostępu do lodówki, a gdzie mogą nas zaskoczyć problemy jelitowe.

Wskazaniem do stosowania leku od producenta Biocodex może być również żywienie pozajelitowe, ponieważ Enterol  dostępny jest również w postaci łatwo rozpuszczalnych saszetek.

Cała oferta i cena serii Enterol dostępna jest na stronie www.aptekaprima24.pl.