Skip to content

Emolium Intensive Krem Specjalny w trosce o najdelikatniejszą skórę dzieci i dorosłych

Skóra wrażliwa wymaga specjalnej pielęgnacji. Często produkty drogeryjne czy inne kosmetyki mogą wywoływać niepożądane reakcje alergiczne, dlatego ważne jest wybieranie kosmetyków hipoalergicznych.

Czym są produkty hipoalergiczne?

Produkty hipoalergiczne to specjalnie opracowane wyroby, które mają minimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych u osób z wrażliwą lub skłonnością do alergii skórą. Są one przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, które cierpią na różnego rodzaju uczulenia lub mają skórę podatną na podrażnienia.

Istnieje wiele rodzajów produktów hipoalergicznych, takich jak kosmetyki, detergenty, środki czystości, środki do prania, a nawet produkty spożywcze. Kluczowym celem tych produktów jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych poprzez wyeliminowanie lub ograniczenie potencjalnie drażniących substancji chemicznych lub alergenów. Oto kilka cech charakterystycznych dla produktów hipoalergicznych:

  • Składniki: Produkty hipoalergiczne są formułowane w taki sposób, aby zawierać minimalną ilość potencjalnie uczulających substancji chemicznych. Składniki te są starannie dobrane, aby minimalizować ryzyko reakcji alergicznych.
  • Testy alergiczne: Produkty hipoalergiczne często przechodzą specjalne testy alergiczne, aby potwierdzić ich bezpieczeństwo dla osób z wrażliwą skórą. Te testy są przeprowadzane przez niezależne laboratoria i mogą obejmować testy skórne.
  • Brak substancji drażniących: Produkty hipoalergiczne są wolne od potencjalnie drażniących substancji, takich jak parabeny, sztuczne barwniki, zapachy czy substancje konserwujące. Te składniki mogą powodować podrażnienia skóry lub wywoływać alergie, dlatego są eliminowane z produktów hipoalergicznych.
  • Delikatna formuła: Produkty hipoalergiczne są zazwyczaj opracowywane z myślą o delikatności skóry. Mają łagodne działanie i są odpowiednie dla skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do atopowego zapalenia skóry lub innych schorzeń dermatologicznych.
  • Oznaczenia i certyfikaty: Większość produktów hipoalergicznych posiada oznaczenia lub certyfikaty, które potwierdzają ich właściwości.

Warto jednak pamiętać, że reakcje alergiczne są bardzo indywidualne, a to, co działa dla jednej osoby, niekoniecznie musi działać dla innej. Dlatego zawsze ważne jest dokładne czytanie etykiet i testowanie produktów na małej powierzchni skóry przed pełnym użyciem, zwłaszcza jeśli mamy skłonność do alergii lub wrażliwą skórę. W razie wątpliwości lub silnych reakcji alergicznych, zawsze warto skonsultować się z dermatologiem.

Emolium Intensive Krem Specjalny dla najdelikatniejszej skóry

Kosmetyki Emolium zostały stworzone w trosce o wrażliwą skórę. Emolium Intensive Krem Specjalny to kosmetyk posiadający rekomendację  Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Stosowanie Emolium kremu można zacząć już od 1 miesiąca życia

Emolium Intensive krem specjalny 75 ml nosi uczucie napięcia i suchości skóry, a w ciągu 5 godzin od zastosowania znacznie wzrasta jej nawilżenie, aż do 76%.

Skład Emolium Intesive krem jest przejrzysty i zawiera takie substancje jak mocznik, który razem z hialuronianem sodu zwiększają nawilżenie, zmiękczają i uelastyczniają naskórek. Odporność na podrażnienia z kolei jest gwaratowana dzięki fosfolipidom oleju z ogórecznika. Olej z ogórecznika jest wykorzystywany w medycynie naturalnej i często stosowany w leczeniu stanów zapalnych, skórnych problemów, takich jak trądzik, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Ma on właściwości nawilżające, łagodzące, regenerujące i przeciwzapalne, dlatego jest popularny w pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i z problemami.

Stosowanie Emolium Intensive polega na naniesieniu na oczyszczoną skórę twarzy cienkiej warstwy kremu, pamiętając o omijaniu okolic oczu. Chcąc uzyskać najlepsze efekty powinniśmy proces powtarzać dwa razy dziennie.

Emoilum Intensive krem specjalny, cena oraz inne kosmetyki z linii Emoilum dostępne są na stronie www.aptekaprima24.pl.