Skip to content

Dlaczego warto stosować wodę termalną Uriage?

Bezpieczne i skuteczne oczyszczanie twarzy

Zwykła woda w żaden sposób nie przyczynia do pielęgnacji skóry, jedynie ją oczyszcza. Ponadto twarda woda może sprzyjać wysychaniu skóry, podrażnieniem i swędzeniu. Szczególnie narażone są osoby z suchą i wrażliwą skórą, dla których taka woda tylko pogłębia problemy skórne.

Natomiast woda termalna jest znacznie bogatsza w wartościowe pierwiastki, dzięki czemu cieszy się coraz większą popularnością. Co ważne, jest hipoalergiczna, dlatego może być stosowana także przez osoby z wrażliwą cerą.

Termalne wody kojarzona jest głównie z uzdrowiskami, w których możemy zażyć termalnych kąpieli. Co ma pomóc w walce z problemami skórnymi. Nie zawsze możliwe jest odwiedzanie uzdrowisk, dlatego można wyposażyć się w wodę termalną w postaci kosmetyku.

Wybierają wodę termialną należy zwrócić uwagę na skład. Oczywiście im jest on bogatszy, tym lepiej. Woda termalna Uriage unikalnej kompozycji minerałów.

Właściwości wody termalnej Uriage

Woda termalne Uriage posiada unikalny skład gdyż zawiera wysokie stężenie cennych minerałów. Bogata w sole mineralne oraz mikroelementy zapewnia zachowanie fizjologicznej równowagi skóry i zwiększa jej mechanizmy obronne. Jest ona w 100% czysta i naturalna, pobierana i pakowana bezpośrednio u źródła, aby zachować swoje liczne właściwości.

Wody termalne pozyskiwane są z bardzo głębokich warstw skał, które działają jak naturalny filtr. Właśnie dlatego jest krystalicznie czysta oraz wolna od biologicznych zanieczyszczeń.

Woda termalna w sprayu Uriage polecana jest do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, może być stosowana do pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej i po zabiegach dermatologicznych. Jednak doskonale się sprawdzi w ciągu dnia, w celu uzyskania natychmiastowego efektu odświeżenia lub codziennego oczyszczania skóry, również tej wrażliwej oraz z objawami trądziku.

Woda termalna Uriage wspiera procesy ochronne, nawilżające, kojące i wzmacniające barierę skórną. Pomaga zredukować adhezję bakterii i regulować mikrobiom. Wspomaga działania odtwarzające barierę fizyczną skóry i procesy normalizujące barierę immunologiczną. Uriage to izotoniczna woda, która nie narusza kształtu ani objętości komórek.

Woda termalna ma działanie zmiękczające oraz głęboko nawilżające. Ponadto stymuluje syntezę połączeń międzykomórkowych, sprawiając, że skóra staje się bardziej spoista i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Potrafi również opóźniać procesy starzenia się skóry. Woda termalna w sprayu to wielofunkcyjny kosmetyk, który warto mieć w swojej kosmetyczne.

Wodę termalną należy zaaplikować bezpośrednie na skóry. Spryskaną partię ciała należy pozostać, aż do wchłonięcia się produktu. Nie zależy jej wycierać.

Woda termalna Uriage jest najpopularniejszym tego tupu produktem i daleko w tyle pozostawia swoją konkurencję. Ta woda wydobywana jest w samym sercu Alp Francuskich. Droga z głębokich warstw skały na powierzchnię zajmuje tej wodzie aż 75 lat, przez co wyróżnia się ona wyjątkowo wysokim poziomem zmineralizowania – jest to aż 11g/L. Zawarte w składzie sole wapnia i manganu zapewniają działanie łagodzące, krzem odbudowuje warstwę ochronną skóry, a mangan odpowiada za działanie przeciwutleniające

Zaletą wody termalnej jest jej wszechstronność oraz całkowicie naturalny, pozbawiony jakichkolwiek dodatków chemicznych skład. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Laboratoria Dermatologiczne Uriage.