Skip to content

Dicopeg Junior na zaparcia u dzieci

Dziecięce zaparcia to bardzo trudny i stresujący temat, zarówno dla maluchów, jak i ich rodziców. Choć problem może pojawić się w każdym wieku, najwięcej przypadków występuje pomiędzy 2 a 4 rokiem życia. U dzieci możemy wyróżnić:

  • zaparcia czynnościowe,  które nie mają żadnego podłoża chorobowego,
  • zaparcia organiczne, których występowanie związane jest z występowaniem innego schorzenia, wady genetycznej lub anatomicznej przeszkody w układzie pokarmowym.

Zdecydowana większość przypadków wszystkich zaparć u dzieci to zaparcia czynnościowe.

Zaparcia u dzieci

Problemy z wypróżnianiem należy stwierdzić przy wystąpienie przynajmniej dwóch z niżej wymienionych objawów:

  • dziecko robi kupę rzadziej niż 2 razy w tygodniu,
  • robienie kupy sprawia mu duże trudności – robi ją z wysiłkiem,
  • dziecko robi bardzo twarde, zbite kupy,
  • w stolcu widoczna jest krew,
  • dochodzi do popuszczania stolca i brudzenie bielizny, co wynika z długiego wstrzymywanie wypróżnienia,
  • dziecko dziwnie zachowuje się przed zrobieniem kupy np. chodzi na palcach, kuca, zaciska nogi, jest rozdrażnione i celowo opóźniania oddania stolca, gdyż boi się bólu, który występuje podczas defekacji.

Do najczęstszych przyczyn zaparć należą: niewłaściwa dieta – spożywanie zbyt małej ilości błonnika oraz wody, przyjmowanie niektórych leków, pośpiech w korzystaniu z toalety lub świadome unikanie wypróżnień.

Długotrwałe zaparcia mogą prowadzić do bólu i wzdęcia brzucha, nudności, wymiotów oraz braku apetytu.

Dicopeg Junior na zaparcia

Zaparcia u dzieci to dolegliwość, której nie wolno lekceważyć. Jeśli dziecko bardzo rzadko się wypróżnia, a przy tym cierpi, gdyż robi to z wysiłkiem należy uda się po pomoc. Przy tej dolegliwości odpowiednie będą preparaty przeczyszczające dla dzieci, które ułatwiają wypróżnienie. Doskonale sprawdzi się środek medyczny Dicopeg Junior w saszetkach.

Wyrób medyczny Dicoped Junior charakteryzuje się osmotycznym działaniem przeczyszczającym.  Właściwości Dicopeg Junior polegają na zmiękczaniu stolca, sprawiając, że wypróżnianie staje się łatwiejsze i nie towarzyszą mu ból brzucha, uczucie nagłego parcia czy skurcze.

Saszetki Dicoped Junior przeznaczone są dla dzieci i niemowląt od 6 miesiąca życia, do leczenie doraźnych, jak i przewlekłych zaparć.

Co ważne Dicoped nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach. Nie wykazuje też działania drażniącego na błonę śluzową i jest wydalany z kałem w niezmienionej formie. Dlatego jest bezpieczny dla dzieci. Ponadto jego wyjątkową zaletą jest to, że jego skuteczność nie zmniejsza się z upływem czasu.

Dicoped Junior należy rozpuścić w wodzie, zatem jego podatnie dla dziecka nie będzie stanowiło problemu. Dodatkowo podczas leczenia zaparć warto ograniczyć spożywanie cukrów, wprowadzić produkty z wysoką zawartością błonnika oraz pić duże ilości wody.

Firma Vitis Pharma jest liderem w sprzedaży produktów dla dzieci, gdyż filozofia firmy oparta jest na tradycji, wysokiej jakości i innowacyjności oferowanych produktów. Firma kładzie ogromny nacisk na badania naukowe, jako podstawę rozwoju produktów i budowanie oferty dającej najwyższą jakość dla pacjentów. Produkt Dicoped Junior również został stworzony z zachowaniem najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.