> Preparaty do higieny>Podpaski, tampony, wkładki

Kategorie

Najczęściej kupowane

Miesiączka i krwawienie miesiączkowe

Miesiączka to regularne krwawienie z jamy macicy, której przyczyną jest złuszczenie się endometrium. Krwawienie nie u wszystkich kobiet musi być obfite, u wielu występuje w formie plamienia. Jednak w tym czasie kobiety muszą odpowiednio zabezpieczyć swoją bieliznę i ubrania przed wydostającą się krwią.

Produkty zabezpieczające w czasie miesiączki

To jaki wybierzemy produkt podczas okresu zależy przede wszystkim od intensywności krwawienia, a także od tego co zamierzamy w danym dniu robić. Ponadto ważne by wybrać produkt, który jest dla nas najwygodniejszy i najlepiej się w nim czujemy. Przy krwawieniu miesiączkowym możemy wykorzystać:

  •        podpaski – to chłonny materiał, który od góry umożliwia wchłanianie krwi do środka oraz utrzymuje ją wewnątrz podpaski. Natomiast jego spód zabezpiecza przed przeciekaniem krwi na zewnątrz.
  •        tampony – wprowadza się je do pochwy i tam wchłaniają krew. Są dużo bardziej dyskretne niż podpaski, ponadto zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu w okolicach intymnych.
  •        wkładki – działają tak samo jak podpaski, natomiast są znacznie cieńsze. Stosowane są jako dodatkowe zabezpieczenie do tamponów, przy obfitych miesiączkach. Ale stosowane są przez kobiety także do codziennej ochrony bielizny przed wydobywającymi się wydzielinami z pochwy.

Tampony Ellen

Sięgając po tampony należy przede wszystkim myśleć o swoim zdrowiu i wybierać je z rozwagą, ponieważ są one wprowadzane do pochwy. Doskonałym rozwiązaniem będą tampony probiotyczne Ellen.

Zapewniają one ochronę podczas menstruacji, a zawarte w nich kompozycje szczepów bakterii kwasu mlekowego wspierają naturalną florę bakteryjnej pochwy, a także utrzymują niskie pH. Jest to szczególnie ważne ponieważ zachwianie równowagi w środowisku mikrobiologicznym pochwy prowadzi do różnych nieprzyjemnych infekcji.

Podpaski, tampony, wkładki 

W kategorii 12 produków.
Wyświetla 1 - 12 z 12 produktów
Wyświetla 1 - 12 z 12 produktów