Kategorie

Najczęściej kupowane

Okazuje się, że plastry przeciwbólowe i rozgrzewające mogą stanowić skuteczny sposób radzenia sobie z dolegliwościami po różnego rodzaju urazach. Sięgają po nie również osoby, u których z jakichś powodów pojawiło się przeciążenie mięśni. Są to zwłaszcza pracownicy fizyczni i sportowcy, dla których zwykłe leki przeciwbólowe nie są skutecznym rozwiązaniem problemu lub wręcz nie mogą oni ich zażywać.

Jak działają plastry rozgrzewające?

Każda typowa apteka oferuje plastry rozgrzewające, których zasada działania jest wyjątkowo prosta. Po naklejeniu na skórę dochodzi do jej rozgrzania się i tym samym rozszerzenia naczyń krwionośnych. Sprzyja to lepszemu przepływowi tlenu, co skutkuje m.in. obniżeniem napięcia mięśni. To ostatnie jest częstą przyczyną dolegliwości bólowych, dlatego plastry rozgrzewające rzeczywiście mogą stanowić dobry sposób na radzenie sobie z takimi symptomami.

Jak działają plastry przeciwbólowe?

Zgodnie z nazwą zawierają one składniki właśnie o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwzapalnym. Dzięki naklejeniu plastra na skórę przenikają bezpośrednio pod skórę, co pozwala szybko uśmierzyć ból spowodowany, np. kontuzją. Oczywiście plastry przeciwbólowe są tylko sposobem doraźnym, jeśli bowiem ból pomimo samodzielnej kuracji nie ustaje, wówczas warto skorzystać z pomocy medycznej.

Jak działa rozgrzewająca maść przeciwbólowa?

Alternatywą dla plastrów jest maść rozgrzewająca przeciwbólowa, którą można wcierać bezpośrednio na skórę. Taki preparat również zawiera substancje czynne doprowadzające do rozszerzenia naczyń krwionośnych oraz lepszego ukrwienia danego miejsca na ciele. Taka maść jest aplikowana na cerę, jednak koniecznie trzeba sprawdzić, jakie są przeciwwskazania do jej stosowania. Zazwyczaj jest to uczulenie na jakikolwiek składnik danego preparatu, okres ciąży i karmienia piersią, a także menstruacja. Dodatkowe przeciwwskazania z pewnością przekaże też farmaceuta.

Plastry rozgrzewające przeciwbólowe 

W kategorii 13 produków.
Wyświetla 1 - 13 z 13 produktów
Wyświetla 1 - 13 z 13 produktów