> Środki przeciwbólowe>Plastry przeciwbólowe i kompresy żelowe

Kategorie

Najczęściej kupowane

Plastry i kompresy żelowe stanowią alternatywę dla leków doustnych oraz maści. Bez recepty można zakupić zarówno chłodzące okłady żelowe, jak i te o działaniu rozgrzewającym. Główną ich zaletą jest to, że omijając układ pokarmowy, mogą przyczyniać się do mniejszej ilości skutków ubocznych, zwłaszcza jeśli stosowane są przez dłuższy czas. Nie oznacza to oczywiście, że plastry żelowe można stosować bez żadnych środków ostrożności. Najczęściej trzeba unikać ich naklejania na miejsca podrażnione i rany, gdyż substancje aktywne zawarte w takich preparatach mogłyby dodatkowo uszkodzić skórę.

Czym charakteryzują się kompresy rozgrzewające?

Zgodnie z nazwą rozgrzewające plastry żelowe zawierają substancje, które po kontakcie ze skórą wydzielają ciepło. Przynoszą więc ulgę w dolegliwościach bólowych, zazwyczaj w przypadku bólów pleców, szyi oraz ramion. Sprawdzą się także jako leki na ból stawów, np. przy reumatyzmie. Jeśli chodzi o substancje zawarte w takich produktach, to warto wskazać przede wszystkim na kapsaicynę, która poprawia ukrwienie skóry. Plastry przeciwzapalne o działaniu rozgrzewającym zawierają też często kamforę oraz tymol.

Co zawierają chłodzące kompresy żelowe?

W aptekach można znaleźć też chłodzące okłady żelowe i zazwyczaj zawierają one mentol, który powoduje przyjemne uczucie chłodu. Najczęściej znajdują zastosowanie do łagodzenia stanów zapalnych spowodowanych urazami, stłuczeniami i kontuzjami. Atutem, jeśli chodzi o takie kompresy żelowe, jest również to, że mogą zapobiegać powstawaniu opuchlizny. Odpowiednie plastry sprawdzą się dodatkowo do łagodzenia objawów migreny, a także w przypadku gorączki.

Czy plastry żelowe mają skutki uboczne?

Na uwadze trzeba mieć także potencjalne skutki uboczne związane ze stosowaniem takich preparatów. Kompresy rozgrzewające i chłodzące mogą powodować przede wszystkim podrażnienia skóry, dlatego też należy stosować je przez określony czas. Plastry przeciwzapalne oraz te o działaniu przeciwbólowym mogą być odradzane także ciężarnym.

Plastry przeciwbólowe i kompresy żelowe 

W kategorii 20 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 20 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 20 produktów