Kategorie

Najczęściej kupowane

Plastry chłodzące to dobry sposób na radzenie sobie z dolegliwościami bólowymi, które mogą pojawiać się wskutek urazów oraz przeciążenia mięśni i stawów. Za uczucie chłodu odpowiada w ich przypadku m.in. mentol, a także zawarte olejki eteryczne, oczywiście w odpowiednich proporcjach. Co jeszcze warto wiedzieć o takich preparatach?

Jak stosować plastry chłodzące przeciwbólowe?

Podobnie jak plastry rozgrzewające, należy nałożyć je na oczyszczoną oraz suchą skórę w miejscu, w którym odczuwa się dolegliwości bólowe. Ważny jest też czas noszenia. Plastry chłodzące przeciwbólowe należy pozostawić na skórze maksymalnie do 8 godzin, ewentualnie według wskazań producenta lub zaleceń lekarza. Wygląda to podobnie jeśli chodzi o plastry chłodzące na plecy, które sprawdzają się w przypadku nadwyrężenia mięśni po nadmiernej aktywności fizycznej.

Czy chłodzące plastry przeciwbólowe mają skutki uboczne?

Warto mieć na uwadze, że takie produkty również mogą wiązać się z pewnymi skutkami ubocznymi. Jednym z występujących częściej jest podrażnienie skóry, które wynika z obecności składników aktywnych. Pojawiają się one już po odklejeniu plastra i zazwyczaj samoczynnie ustępują. Jeśli jednak jest przeciwnie, wówczas należy skonsultować się z lekarzem.

Warto pamiętać dodatkowo o tym, że przeciwbólowe plastry chłodzące zazwyczaj nie są zalecane kobietom w ciąży, przede wszystkim w III trymestrze. W uzasadnionych przypadkach mogą być wdrożone w I oraz II trymestrze, jednak w tej kwestii zawsze należy skonsultować się z lekarzem. Wszystko po to, aby zadbać o zdrowie dziecka, ale oczywiście także matki.

Plastry chłodzące na plecy i przeciwbólowe można znaleźć w aptekach stacjonarnych oraz online. Jeśli pomimo ich stosowania dolegliwość nie mija lub wręcz się nasila, warto udać się na konsultację medyczną.

Plastry chłodzące przeciwbólowe 

W kategorii 5 produków.
Wyświetla 1 - 5 z 5 produktów
Wyświetla 1 - 5 z 5 produktów