> Vitrum D3 na wątrobę i nerki

Kategorie

Najczęściej kupowane

Vitrum D3 na wątrobę i nerki

Vitrum D3 na wątrobę i nerki

Vitrum D3 Forte na wątrobę

Witaminy D słynie z tego, że wzmacnia układ odpornościowy oraz korzystnie wpływa na kości i mięśnie.  Jednak okazuje się, że witamina D, ma również silny wpływ na wątrobę.

Osoby, które chorują na wirusowe zapalenie wątroby, marskość lub raka wątroby mają niedobór witaminy D w swoim organizmie.

Niedobór witaminy D może wpływać na postęp uszkodzenia wątroby. Dlatego należy korzystać z pozytywnego działania tej witaminy i uzupełniać w nią codzienną dietę. Ponadto warto ją  zażywać w trakcie leczenia przeciwwirusowego.

Zgodnie z doniesieniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) liczba osób zmagająca się z przewlekłymi chorobami wątroby wynosi nawet 400 milionów.

                         

Żyjemy w klimacie, który nie zapewnia odpowiedniego natężenie promieniowania słonecznego. Zatem witaminy D w naszym organizmie wytwarzana jest w zbyt małych ilościach. Dlatego trzeba uzupełniać ją przy pomocy suplementu Vitrum D3 Forte. Ten preparat zawiera w sobie aż 2000 jednostek witaminy D3. Jest to odpowiednia dawka dla osoby dorosłej. Natomiast osoby po 75 roku życia powinny przyjmować Vitrum D3 Strong, który dostarczy 4000 jednostek witaminy D. Jest to konieczne ponieważ synteza witaminy D u osób starszych jest znacznie osłabiona.

Vitrum D3 wpływ na nerki

Niedobór witaminy D można również zaobserwować u pacjentów, którzy zmagają się z przewlekłą chorobą nerek. Może to przyczyniać się do rozwoju innych przewlekłych schorzeń, szczególnie ze strony układu sercowo-naczyniowego.

Zbyt niski poziom witaminy D we krwi osób zmagających się z chorobami nerek o tyle istotny, że może bardzo negatywnie wpływać na funkcjonowanie i strukturę nerek. Oznacza to, że pogarsza się ich wydolność. Zatem suplementacja Vitrum D3 zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworów, chorób z autoagresji oraz infekcji.

                                       

Ponadto przyjmowanie preparatu Vitrum D3 Forte 2000 j.m. przyczynia się do zmniejszenia ryzyka zaburzeń układu krążenia i gospodarki elektrolitowej nerek.

Na stronie Apteka Prima 24 można zapoznać się z artykułami dotyczącymi produktów linii Vitrum firmy Orifarm:

Orifarm jest globalną firmą biofarmaceutyczną. Jej działania ukierunkowane są na potrzeby pacjentów. Jest to firma zaangażowana w rozwój rynku farmaceutycznego, a jej celem jest dbanie o zdrowie i poprawę jakości życia ludzi na całym świecie. Do najbardziej znanych produktów firmy możemy zaliczyć: Amol, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, a także suplement diety Vita Buerlecithin, który wspiera pamięć i koncentrację.

Twój komentarz został dodany, dziękujemy.
Dodaj komentarz
Imię/nick*
Adres e-mail*
Wiadomość*
  Captcha
  Dodaj komentarz