> Monolipid K na cholesterol

Kategorie

Najczęściej kupowane

Monolipid K na cholesterol

Monolipid K na cholesterol

Cholesterol jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Powstaje on w wątrobie, ale także pochodzi ze spożywanego pokarmu.

Odpowiada za syntezę hormonów steroidowych i kwasów żółciowych.

Zarówno zbyt wysoki jak i zbyt niski poziom cholesterolu we krwi jest dla człowieka niebezpieczny.  Zbyt niski poziom zaburza przebiegające w organizmie przemiany organiczne, natomiast zbyt wysoki poziom prowadzi do groźnych chorób układu krążenia.

Problem cholesterolu najczęściej dotyczy osób po 60. roku życia, jednak coraz więcej po 30.roku życia boryka się z trudnościami dotyczącymi podwyższonego poziomu cholesterolu.

Monolipid K – jak działa?

Suplement diety Monolipid K od firmy Xenico Pharma pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. W swoim składzie zawiera unikalną kombinacje ekstraktu z czerwonych drożdży ryżu - Monakoliny K.

Monakolina K jest substancją biologicznie aktywną, która powszechnie nazywana jest naturalną statyną. W związku z tym monakolina K tak samo jak wszystkie pozostałe statyny prowadzi do zahamowania syntezy cholesterolu w organizmie.

Monakolina K wykorzystywana jest do produkcji suplementów diety, które powodują obniżenie poziomu cholesterolu. Jest to substancja o udowodnionej skuteczności, a w dodatku pochodzenia naturalnego, co daje pacjentom możliwość zadbania o swój poziom cholesterolu.

Oprócz monaloliny k preparat Monolipid K zawiera także witaminy B6, B12 oraz kwas foliowy, które dodatkowo wpływają na prawidłowy metabolizm homocysteiny w organizmie. Dzięki czemu zapobiega rozwojowi m.in.:

 •         - zmian miażdżycowych,
 •         - zawału mięśnia sercowego,
 •         - udaru mózgu,
 •         - zmian zakrzepowych.
 •                       Monolipid K

Ponadto kapsułki Monolipid K zawierają także chrom, który wchodzi w skład tak zwanego czynnika tolerancji glukozy, który przyczynia się do regulacji stężenia glukozy we krwi poprzez zwiększenie wrażliwości komórek na insulinę.

Monolipid K Forte na cholesterol

Kapsułki Monolipid K Forte to produkt, który naturalnie obniża cholesterol. Dzieje się tak gdyż zawarte w nim składniki aktywne są pochodzenia naturalnego – jest to ekstraktu z owoców bergamoty oraz ekstrakt z czerwonych drożdży ryżu.

                                     Monilipid K Forte

Ze zwiększonym stężeniem lipidów we krwi, a zwłaszcza ze zwiększonym stężeniem cholesterolu związane jest ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Zawarta w preparacie złożonym Monolipid K Forte - monakolina K działa w taki sposób aby:

 •         - hamować aktywności kluczowego enzymu uczestniczącego w procesie syntezy cholesterolu,
 •         - stymulować komórki wątroby do wzmożonego wychwytu cząsteczek cholesterolu LDL z krwi i w konsekwencji prowadzić do zmniejszenia stężenia cholesterolu LDL we krwi.

Natomiast wyciąg z bergamoty korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, wykazuje działanie ochronne na naczynia krwionośne i może przyczyniać się do zmniejszenia ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego i otyłości.

Dlatego suplement diety Monolipid K Forte działa wspomagająco na w utrzymaniu prawidłowego cholesterolu w organizmie.

W dzisiejszych czasach choroby sercowo-naczyniowe stanowią jedną z głównych przyczyn zgonu na całym świecie. Wysoki poziom cholesterolu również może do niego prowadzić. Dlatego tak ważne jest aby dbać o poziom cholesterolu we krwi i regularnie się badać.

W swojej ofercie firma Xenico Pharma na cholesterol posiada także Bergamil Forte. Jednak do kluczowych jej produktów należy zaliczyć także:

 •         - Koenzym Q10 o działaniu antyoksydacyjnym,
 •         - Menachinox K2 wspierający funkcjonowanie kości,
 •         - ProbiotiX+ 10 IBS probiotyk dla dorosłych i dzieci.
 •               Produkty Xenico Pharma
Twój komentarz został dodany, dziękujemy.
Dodaj komentarz
Imię/nick*
Adres e-mail*
Wiadomość*
  Captcha
  Dodaj komentarz