> Kolagen- piękno i zdrowie

Kategorie

Najczęściej kupowane

Kolagen- piękno i zdrowie

Kolagen- piękno i zdrowie

Jaki kolagen wybrać dla piękna i zdrowia?

Kolagen to jedno z najważniejszych białek w organizmie człowieka. Dzieli się na różne typy i pełni różne funkcje. Pomimo tego, że występuje w każdym narządzie, to najczęściej kojarzony jest ze skórą, kośćmi czy chrząstkami. Co jeszcze warto o nim wiedzieć, a także jak suplementować kolagen?

Czym charakteryzuje się kolagen?

Kolagen szczególnie duże znaczenie ma dla skóry, bo to właśnie on odpowiada za jej jędrność, napięcie czy elastyczność, czyli wszystkie cechy, dzięki którym możemy powiedzieć, że skóra wygląda zniewalająco. Niestety kolagen w naszym ciele ulega ciągłemu rozpadowi. Organizm produkuje go na bieżąco i uzupełnia braki, ale im jesteśmy starsi, tym ten proces odbywa się wolniej, co odbija się niekorzystnie na wyglądzie skóry czy funkcjonowaniu chrząstek.

Skóra pozbawiona kolagenu traci swoją jędrność, pojawiają się na niej zmarszczki, natomiast układ kostny może być bardziej podatny na urazy, pojawiają się także bóle stawów. Na szczęście nie jesteśmy w takiej sytuacji bezbronni. Z pomocą może przyjść odpowiednia dieta, choć codzienne spożywanie galaretek z żelatyną lub zimnych nóżek może być nie lada wyzwaniem. Nic straconego – kolagen możemy również dostarczyć, wykorzystując suplementy diety. Pozostaje jednak pytanie: jaki kolagen wybrać oraz który jest najlepszy?

Jaki kolagen wybrać na skórę i zmarszczki?

Zależnie od naszych potrzeb i preferencji, możemy wybrać preparaty do stosowania zewnętrznego, np. w postaci kremów, jak i wewnętrznego: jako płyn proszek czy tabletki.

Krem z kolagenem to dobre rozwiązanie dla każdej osoby, która chce dostarczyć dobroczynne składniki bezpośrednio do skóry. Dzięki temu kremy pomagają wygładzić zmarszczki, przywracają cerze blask, zapewniają intensywne nawilżenie, jędrność i gładkość. Dobry kolagen na skórę oraz zmarszczki powinien także chronić skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, np. atmosferycznymi.

Jeśli masz problem ze skórą, w tym z przebarwieniami, to z naszego bloga dowiesz się, jak poradzić sobie z przebarwieniami pozostałymi po okresie letnim.

Jaki kolagen na stawy warto wybrać?

Wiemy już, jaki kolagen wybrać na skórę. Pozostaje jednak pytanie o to, jaki stosować wewnętrznie. Kolagen do stosowania wewnętrznego możemy znaleźć w postaci np. płynu, tabletek, lub proszku. Płynna forma kolagenu wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jest łatwa w aplikacji, nie wymaga odmierzania, czy mieszania z wodą, oraz łatwo możemy ją zabrać ze sobą do torebki czy walizki.

Przeglądając etykiety produktów, zwróćmy jeszcze uwagę czy kolagen w składzie znajduje się w postaci hydrolizatu – kawałeczków tak małych, że organizm może je szybko wykorzystać. Dzięki temu układ trawienny poświęca mniej energii i czasu na ich strawienie.

Preparaty oparte na kolagenie powinny być uzupełnione o takie składniki jak np. witamina C i E, która pomagają w prawidłowej produkcji kolagenu i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie skóry, kości i chrząstek.

Jak suplementować kolagen?

Warto również zwrócić uwagę na zawartość kolagenu w jednej porcji suplementu. Maksymalna dzienna dawka to 10 000 MG, wybierając więc odpowiedni preparat warto kierować się tą wartością.

Jeśli decydujemy się na miesięczną lub dłuższą suplementację kolagenem, bardzo ważne jest to, żeby wybrać dobry suplement, bez cukru, konserwantów, czy innych niepotrzebnych wypełniaczy.

Twój komentarz został dodany, dziękujemy.
Dodaj komentarz
Imię/nick*
Adres e-mail*
Wiadomość*
  Captcha
  Dodaj komentarz