Kategorie

Najczęściej kupowane

Kolagen- piękno i zdrowie

Kolagen- piękno i zdrowie

Kolagen dla piękna i zdrowia. Jak dokonać dobrego wyboru?

Kolagen to jedno z najważniejszych białek w organizmie człowieka. Dzieli się na różne typy i pełni różne funkcje. Pomimo tego, że występuje w każdym narządzie, to najczęściej kojarzony jest ze skórą, kośćmi czy chrząstkami. Kolagen szczególnie duże znaczenie ma dla skóry, bo to właśnie on odpowiada za jej jędrność, napięcie czy elastyczność, czyli wszystkie cechy, dzięki którym możemy powiedzieć, że skóra wygląda zniewalająco. Niestety kolagen w naszym ciele ulega ciągłemu rozpadowi. Organizm produkuje go na bieżąco i uzupełnia braki, ale im jesteśmy starsi, tym ten proces odbywa się wolniej, co odbija się niekorzystnie na wyglądzie skóry czy funkcjonowaniu chrząstek. Skóra pozbawiona kolagenu traci swoją jędrność, pojawiają się na niej zmarszczki, natomiast układ kostny może być bardziej podatny na urazy, pojawiają sie także bóle stawów. Na szczęście nie jesteśmy w takiej sytuacji bezbronni. Z pomocą może przyjść odpowiednia dieta, choć codzienne spożywanie galaretek z żelatyną lub zimnych nóżek może być nie lada wyzwaniem. Nic straconego– kolagen możemy również dostarczyć, wykorzystując suplementy diety.

Jaki kolagen?

Zależnie od naszych potrzeb i preferencji, możemy wybrać preparaty do stosowania zewnętrznego, np. w postaci kremów, jak i wewnętrznego: jako płyn proszek czy tabletki.

Krem z kolagenem to dobre rozwiązanie dla każdej osoby, która chce dostarczyć dobroczynne składniki bezpośrednio do skóry. Dzięki temu kremy pomagają wygładzić zmarszczki, przywracają cerze blask, zapewniają intensywne nawilżenie, jędrność i gładkość. Dobry krem z kolagenem powinien także chronić skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, np. atmosferycznymi.

Kolagen do stosowania wewnętrznego możemy znaleźć w postaci np. płynu, tabletek, lub proszku. Płynna forma kolagenu wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jest łatwa w aplikacji, nie wymaga odmierzania, czy mieszania z wodą, oraz łatwo możemy ją zabrać ze sobą do torebki czy walizki.

Przeglądając etykiety produktów, zwróćmy jeszcze uwagę czy kolagen w składzie znajduje się w postaci hydrolizatu – kawałeczków tak małych, że organizm może je szybko wykorzystać. Dzięki temu układ trawienny poświęca mniej energii i czasu na ich strawienie.
Preparaty oparte na kolagenie powinny być uzupełnione o takie składniki jak np. witamina C i E, która pomagają w prawidłowej produkcji kolagenu i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie skóry, kości i chrząstek.

Warto również zwrócić uwagę na zawartość kolagenu w jednej porcji suplementu. Maksymalna dzienna dawka to 10 000 MG, wybierając więc odpowiedni preparat warto kierować się tą wartością.

Jeśli decydujemy się na miesięczną lub dłuższą suplementację kolagenem, bardzo ważne jest to, żeby wybrać dobry suplement, bez cukru, konserwantów, czy innych niepotrzebnych wypełniaczy.


Twój komentarz został dodany, dziękujemy.
Dodaj komentarz
Imię/nick*
Adres e-mail*
Wiadomość*
  Captcha
  Dodaj komentarz