> Dlaczego warto jeść czekoladę? - Światowy Dzień Czekolady

Kategorie

Najczęściej kupowane

Dlaczego warto jeść czekoladę? - Światowy Dzień Czekolady

Dlaczego warto jeść czekoladę? - Światowy Dzień Czekolady

Wpływ czekolady na zdrowie

Światowy Dzień Czekolady obchodzimy 7 lipca. Chyba nie ma na świecie osoby, która nie lubi czekolady. W Polsce najpopularniejsza jest czekolada mleczne. Jednak najzdrowsza jest czekolada gorzka, która zawiera w sobie największą ilość kakao. Czekolada jest nie tylko bardzo smaczna, ale na dodatek zdrowa.

Czekolada szczególnie gorzka podnosi poziom serotoniny we krwi, co oznacza, że dzięki niej poprawia się humor, a maleje zmęczenie. Ponadto zostało udowodnione naukowo, że czekolada pozytywnie wpływa na rozwój płodu, dlatego kobiety w ciąży mogą, a wręcz powinny jeść czekoladę. Ponadto oddziałuje na:

  •        - pracę mózgu –  gdyż czekolada poprawia codzienne zdolności poznawcze mózgu i pomaga utrzymać je na dobrym poziomie. Natomiast u osób starszych polepsza koncentrację, pamięć i płynność wypowiadania się.
  •        - pracę serca – umiarkowane spożywanie czekolady wpływ na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, stanu zapalnego i stężenia cholesterolu. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia chorób serca.

Ale czekolada także: 

                  

Zapotrzebowanie na magnez

Ilość kakao zawartego w czekoladzie decyduje także o zawartości magnezu. Zatem gorzka czekolada jest dobrym źródłem tego składnika, gdyż w 100 gramach zawiera około 160 mg magnezu, natomiast czekolada mleczna tylko 60 mg.

Dzienne zapotrzebowanie na magnez wynosi dla:

  •        - zdrowej, dorosłej kobiety 300-320 mg,
  •        - zdrowego, dorosłego mężczyzny 400-420 mg.
  •        - kobiety w ciąży oraz karmiącej piersią 400 mg,
  •        - dzieci do 9 roku życia – 130 mg,
  •        - dziewcząt po 10 roku życia – 240-360 mg,
  •        - chłopców po 10 roku życia – 240-410 mg.

Oznacza to, że chcąc uzupełnić dzienne zapotrzebowanie na magnez osoby dorosłej spożywającej czekoladę gorzką nie jest trudne, jednak w przypadku czekolady mlecznej sprawa już nie wygląda tak dobrze.

Należy zaznaczyć, że czekolada mleczna zawiera dużo więcej cukru, co przy nadmiernym spożyciu nie będzie już tak korzystnie wpływało na zdrowie.

Dlatego warto wyposażyć swoją domową apteczkę w preparaty bogate w magnez.

Jaki magnez najlepszy?

Do głównych objawów niedoborów magnezu zaliczamy: spadek odporności, problemy ze snem, bóle głowy, skurcze nóg, drżenie powiek i rąk, brak energii, nadmierna kruchość włosów i paznokci, problemy ze stawami, rozdrażnienie, osłabiona. Dlatego należy uzupełniać ilość magnezu w organizmie i nie dopuścić do jego zbyt niskiego poziomu.

Zatem można sięgnąć po produkty bogate w magnez takie jak:

Magnefar B6 Forte, lek firmy BIOFARM – idealny do stosowania przy leczeniu niedoborów magnezu. Ponadto wpływa na skurcze mięśnia sercowego oraz na stan pobudliwości nerwowo-mięśniowej.

Magne B6 od firmy SANOFI - odgrywa istotną rolę w skurczu mięśnia sercowego, wpływa na stan pobudliwości nerwowo-mięśniowej.

                 

Osavi Magnez + Witamina B6 lub MyVita Chelat magnezu + Witamina B6, które  wzbogacone są w witaminę B6, która wspiera wchłanianie magnezu, a także koordynuje pracę mięśni, odpowiada za mineralizację tkanek kostnych i prawidłowy przebieg wielu procesów w organizmie.

                           

Magne-B6 Zmęczenie i Stresktóry przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, a także pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego lub MyVita Magnez w formie proszek, który należy wymieszać z wodą. Pomaga on w utrzymaniu równowagi elektrolitowej oraz prawidłowego metabolizmu energetycznego. A także układu nerwowego, mięśni, kości i zębów.

                         

Niedobory magnezu są niebezpieczne zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Dlatego należy dbać o jego prawidłowy poziom i regularnie stosować suplementacje, która pozytywnie wpłynie na rozwój oraz funkcjonowanie całego organizmu.

Twój komentarz został dodany, dziękujemy.
Dodaj komentarz
Imię/nick*
Adres e-mail*
Wiadomość*
  Captcha
  Dodaj komentarz