> Dlaczego należy obchodzić Międzynarodowy Dzień Pocałunku?

Kategorie

Najczęściej kupowane

Dlaczego należy obchodzić Międzynarodowy Dzień Pocałunku?

Dlaczego należy obchodzić Międzynarodowy Dzień Pocałunku?

Dlaczego warto się całować?

6 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pocałunku. Całowanie to bardzo przyjemna czynność, ponadto pozytywnie oddziałuje na nasze zdrowie.

Pocałunki wpływają na:

  •        - Funkcjonowanie płuc – ponieważ podczas całkowania muszą intensywniej pracować, gdyż nabierają większą ilość powietrza,
  •        - Pracę mózgu- który dzięki pocałunkom produkuje serotoninę, czyli hormon szczęścia, dzięki czemu poprawiają nastrój, a także potrafią uchronić przed depresją.
  •        - Układ odpornościowy – a to wszystko za sprawą wymiany śliny między partnerami, a dokładniej drobnoustrojów i różnych gatunków bakterii, które przekazują sobie wzajemnie. Wpływa to pozytywnie na organizm, który zostaje pobudzony do wytworzenia nowych przeciwciał.
  •        - Poziom stresu - całowanie obniża poziom kortyzolu i uwalnia oksytocynę, co skutkuje obniżeniem poziomu stresu.
  •        - Metabolizm i wygląd sylwetki– podczas całowania zwiększa się dwukrotnie tempo metabolizmu. Natomiast podczas jednej minuty całkowanie można spalić dwie kalorie, co oznacza, że podczas godziny można spalić aż 120 kalorii. Zatem pocałunki również pomagają utrzymać prawidłową wagę.  
  •        - Wygląd mięśni twarzy – podczas całowania aktywują się aż 24 mięśnie twarzy. Oznacza to, że poprzez regularne oraz intensywne całowanie można wzmocnić, ujędrnić i poprawić wygląd twarzy.
  •                                         

Jak przygotować się do pocałunku?

Pocałunki przynoszą wiele korzyści dla naszego zdrowia, wyglądu i samopoczucia. Jednak żeby komfortowo czuć się podczas tej czynności trzeba zadbać o kilka aspektów, przede wszystkim o:

  •        - czyste zęby, zatem należy wybierać odpowiednią pastę do zębów. Przede wszystkim należy zadbać o to by oczyszczała, polerowała i wygładza płytkę nazębną, działała wybielająco, a także chroniła przed próchnic. Można zatem sięgnąć po: Splat Special Organic Pasta do zębów, która ma działanie wzmacniające, została stworzona do pielęgnacji bardzo wrażliwych zębów. Ale także dobrym rozwiązaniem będzie Pasta do zębów LACALUT FLORA, która myję, czyści i pielęgnuje zęby oraz dziąsła, a także neutralizuje nieprzyjemny zapach z ust.
  •                                   
  •        - świeży oddech, dlatego warto sięgnąć po płyn do płukania jamy ustnej, który oprócz tego, że zapewnia przyjemnych zapach z jamy ustnej, to usuwa przebarwienia i zapobiega ich ponownemu powstawaniu, a także rewitalizuje dziąsła oraz wzmacnia i chroni szkliwo.

Zatem można sięgnąć po Płyn do płukania jamy ustnej i zębów LACALUT SENSITIVE lub GUM Original White Płyn do płukania jamy ustnej, o działaniu wybielającym.

                               

Pasty do zębów oraz płynu do płukania jamy ustnej należy używać przynajmniej dwa razy dziennie. Pozwoli to zachować zdrowy i piękny uśmiech oraz świeży oddech, ponadto dzięki ich regularnemu stosowaniu będzie można zapobiegać próchnicy, powstawania ubytków w zębach, ich krwawieniu lub chorób dziąseł.

Warto pomyśleć też o tym aby pozbycie się wszelkich stanów zapalnych i infekcji dziąseł, takich jak afty. Wtedy należy sięgnąć po preparaty, który będą chroniły ranę, ułatwiały jej gojenie i zapewniały ulgę w bólu, takie jak Gum AftaClear Żel na afty lub Gum AftaClear Płyn do płukania na afty.

                             

Te produkty pozwolą kompleksowo zadbać o higienę jamy ustnej, która jest bardzo ważna. Ponadto sprawi to, że pocałunki będą przyjemniejsze oraz pozwolą swobodnie się czuć przy obdarowywaniu nimi drugą osobę.

Twój komentarz został dodany, dziękujemy.
Dodaj komentarz
Imię/nick*
Adres e-mail*
Wiadomość*
  Captcha
  Dodaj komentarz