Kategorie

Oxalin 0.05% żel do nosa 10g

6477003

Lek Oxalin 0,05% zawiera chlorowodorek oksymetazoliny, który stosowany miejscowo na błonę śluzową nosa, powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa i zahamowanie nadmiernego wydzielania

Więcej szczegółów

Tego produktu nie ma w magazynie

 

Cena: 11,55 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

0Postać farmaceutyczna:
żel do nosa 0,5 mg/g

Opakowanie jednostkowe:
butelka 10 g

Okres ważności:
3 lata

1. Co to jest lek Oxalin 0,05% i w jakim celu się go stosuje

Lek Oxalin 0,05% zawiera chlorowodorek oksymetazoliny, który stosowany miejscowo na błonę śluzową nosa, powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa i zahamowanie nadmiernego wydzielania. Poprawia drożność przewodów nosowych, ułatwia odpływ wydzieliny z zatok przynosowych. Oxalin 0,05% przeznaczony jest do stosowania dla dzieci w wieku powyżej 6 lat i dorosłych.

Lek Oxalin 0,05% stosuje się miejscowo do nosa w obrzęku błon śluzowych występującym w:  ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa,  alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa,  zapaleniu zatok przynosowych.

2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Oxalin 0,05%

Kiedy nie stosować leku Oxalin 0,05%:

- jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek składnik leku; - jeśli pacjent ma suche zapalenie błony śluzowej nosa (zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów). Ostrzeżenia i środki ostrożności Przed rozpoczęciem stosowania leku Oxalin 0,05% należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, lub pielęgniarki. Lek Oxalin 0,05% może być stosowany ze szczególną ostrożnością i tylko po konsultacji z lekarzem w przypadku: - leczenia inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO) i innymi lekami zwiększającymi ciśnienie tętnicze; - zwiększonego ciśnienia śródgałkowego, szczególnie w przypadku jaskry z zamkniętym kątem; 2/5 - ciężkich chorób serca i naczyń krwionośnych, np. choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego; - guza chromochłonnego nadnerczy; - zaburzeń metabolicznych, np. nadczynności tarczycy, cukrzycy. Należy przestrzegać zaleconego dawkowania i czasu stosowania leku. Nie stosować długotrwale leku oraz w dawkach większych niż zalecane, ponieważ może to prowadzić do osłabienia działania leku, a nawet do nieodwracalnego uszkodzenia błony śluzowej nosa oraz suchego zapalenia błony śluzowej nosa.

Dzieci i młodzież

Lek Oxalin 0,05% przeznaczony jest dla dzieci w wieku powyżej 6 lat. Nie stosować leku u niemowląt i dzieci w wieku do 6 lat.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii