Kategorie

Orsalit smak bananowy 10 saszetek

8260111

ORSALIT skutecznie nawadnia, dzięki wykorzystaniu najbardziej efektywnego mechanizmu wspólnego wchłaniania wody, sodu i glukozy.

Więcej szczegółów

 

Cena: 12,48 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

ORSALIT o smaku bananowym jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia. Uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. ORSALIT jest doustnym płynem nawadniającym o zmniejszonej osmolarności i zredukowanej zawartości sodu.
 
Zastosowanie:
D
o postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia. Przeznaczony dla dzieci od 6. miesiąca życia.
 
Zalecane spożycie:
Z
wykle zaleca się podawać 50-100ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała w ciągu pierwszych 4 godzin oraz dodatkowo 5-10ml na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Na dalszym etapie nawadniania zaleca się podawać 5-10ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach.
 
Przed otwarciem wstrząsnąć saszetką. Zawartość jednej saszetki rozpuścić w 200ml ciepłej, przegotowanej wody. Do odmierzenia odpowiedniej ilości wody służy załączona do opakowania miarka. Płynu nie należy dosładzać. Można podawać przez rurkę. Przed podaniem schłodzić. W przypadku wymiotów płyn podawać często małymi porcjami (łyżeczką).
 
Składniki:
G
lukoza jednowodna, cytrynian sodu, chlorek sodu, chlorek potasu, aromat bananowy.
 
100g produktu zawiera:
 • wartość energetyczna 1586kJ/373kcal;
 • węglowodany 93,30g w tym: cukry (glukoza) 70,03g; sól 7,23g; cytryniany: 7,84g; chlorki 7,34g; sód 5,71g; potas 3,25g.
 
100ml produktu gotowego do spożycia zawiera:
 • wartość energetyczna 38kJ/9kcal;
 • węglowodany 2,26g w tym: cukry (glukoza) 1,62g; sól 0,18g; cytrynian 0,19g; chlorki 0,18g; sód 0,14g; potas 0,08g.
 
Osmolarność roztworu:
230 mOsm/l.
 
Przeciwwskazania: 
Nie należy stosować u osób, u których występuje niedrożność jelit lub wstrząs hemodynamiczny. Produkt nie powinien być stosowany u osób, u których nie występuje ryzyko odwodnienia organizmu.
 
Ważne wskazówki:
 • Zawiera cukier.
 • Nie zawiera owoców, białka mleka i laktozy.
 • Produkt bezglutenowy.
 • Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza.
 • Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia.
 • Nie stosować pozajelitowo.
 • Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia.
 • Produkt może być spożywany przez diabetyków, konieczna jest jednak kontrola poziomu cukru we krwi.
 • Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
 
Masa netto: 
48,4g (10 saszetek po 4,84g).
 
Producent:
Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED Spółka Akcyjna,
al. Sosnowa 8,
30-224 Kraków.

Podobne produkty

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii