Kategorie

Orsalit Nutris smak malinowo jagodowy 10 saszetek

4471051

ORSALIT nutris jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia. 

Więcej szczegółów

 

Cena: 15,92 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

ORSALIT nutris jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia. Uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. ORSALIT nutris jest doustnym płynem nawadniającym o zmniejszonej osmolarności i zredukowanej zawartości sodu. Wzbogacony jest laktoalbuminą, białkiem występującym w mleku. Laktoalbumina dostarcza aminokwasów egzogennych, czyli aminokwasów, które nie są wytwarzane przez organizm człowieka i muszą być podane wraz z pożywieniem.
 
Wskazania
Do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia. Przeznaczony dla dzieci od 6. miesiąca życia.


Właściwości:
Orsalit nutris, proszek o smaku malinowo-jagodowym

 • uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej;
 • charakteryzuje się zmniejszoną osmolarnością i składem zgodnym z zaleceniami ESPGHAN;
 • laktoalbumina będąca składnikiem produktu, dostarcza aminokwasów egzogennych, czyli aminokwasów, które nie są wytwarzane przez organizm człowieka i muszą być dostarczane z pożywieniem. 
Składniki:
Glukoza jednowodna, cytrynian sodu, laktoalbumina - białko pochodzące z mleka krowiego, chlorek sodu, chlorek potasu, aromaty.
 
100g produktu zawiera:
 • wartość energetyczna 1585kJ/373kcal;
 • węglowodany 86,80g w tym: cukry (glukoza) 61,06g; białko 6,00g; sól 7,23g; cytryniany 7,16g; chlorki 6,70g; sód 5,21g; potas 2,97g; laktoalbumina 7,55g.
 
100ml produktu gotowego do spożycia zawiera:
 • wartość energetyczna 42kJ/10kcal;
 • węglowodany 2,30g w tym: cukry (glukoza) 1,62g; białko 0,16g; sól 0,18g; cytryniany 0,19g; chlorki 0,18g; sód 0,14g; potas 0,08g; laktoalbumina 0,20g.
 
Osmolarność roztworu: 230 mOsm/l.

Sposób użycia:
 

Zwykle zaleca się podawać 50-100ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała w ciągu pierwszych 4 godzin oraz dodatkowo 5-10ml na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Na dalszym etapie nawadniania zaleca się podawać 5-10ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach.
 
Przed otwarciem wstrząsnąć saszetką. Zawartość jednej saszetki rozpuścić w 200ml ciepłej, przegotowanej wody. Do odmierzenia odpowiedniej ilości wody służy załączona do opakowania miarka. Płynu nie należy dosładzać. Można podawać przez rurkę. Przed podaniem schłodzić. W przypadku wymiotów płyn podawać często małymi porcjami (łyżeczką).
 
Ważne informacje:
 • Zawiera cukier.
 • Zawiera znikomą ilość tłuszczu.
 • Nie zawiera owoców, białka mleka i laktozy.
 • Produkt bezglutenowy.
 • Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza.
 • Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia.
 • Nie stosować pozajelitowo.
 • Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia.
 • Produkt może być spożywany przez diabetyków, konieczna jest jednak kontrola poziomu cukru we krwi.
 • Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przeciwwskazania:
Nie należy stosować u osób, u których występuje niedrożność jelit, wstrząs hemodynamiczny, alergia na białka mleka krowiego. Produkt nie powinien być stosowany u osób, u których nie występuje ryzyko odwodnienia organizmu.

Opakowanie:
 
10 saszetek
 
Podmiot odpowiedzialny:
Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED Spółka Akcyjna,
al. Sosnowa 8,
30-224 Kraków.

Podobne produkty

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii