Kosmetyki i pielęgnacja

Nadzór nad apteką sprawuje:

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Poznaniu
61-285 Poznań, ul. Szwajcarska 5
tel. 61 875 95 75
fax.: 61 875 95 87
wif-sekretariat@poznan.uw.gov.pl

więcej: kliknij tutaj

Oilatum Baby Emulsja do kąpieli 500 ml + 500 ml

7057594

Oilatum Baby Emulsja do kąpieli. Bazuje na emolientach wyjątkowo bezpiecznych dla skóry. Jednocześnie myje i nawilża delikatną skórę dzieci i niemowląt już od 1. dnia życia.

Więcej szczegółów

$nbsp;

Cena: 53,19 zł

$nbsp;

Więcej informacji

Oilatum Baby emulsja do kąpieli

Emulsja przeznaczona została do stosowania dla dzieci już od 1. dnia życia. Produkt bazuje na emolientach, które są niezwykle bezpieczne dla skóry delikatnej i wrażliwej, stąd poleca się ich stosowanie dla dzieci i niemowląt. Dzięki kuracji Oilatum Baby skóra dziecka jest miękka i jędrna, a także dobrze nawodniona.

Produkt jednocześnie myje i nawilża, dzięki czemu nie trzeba stosować dodatkowo mydła bądź oliwki bezpośrednio po kąpieli, ponadto jego PH jest neutralne dla skóry.

Przeznaczenie:

Oilatum Baby nadaje się do codziennej pielęgnacji skóry atpowej, wrażliwej, suchej lub podrażnionej już od 1. dnia życia.

Sposób użycia:

Do wanienki napełnionej wodą dodać 1-2 nakrętki emulsji Oilatum Baby. Skórę dziecka zanurzoną w wodzie delikatnie masować dłonią lub przeznaczoną do tego myjką. Po zakończeniu kąpieli skórę należy delikatnie osuszyć ręcznikiem. 

Przeciwwskazania:

Podczas kąpieli dziecka nie należy używać dodatkowych środków myjących, ponieważ mogą one osłabić działanie emulsji.

Skład:

Paraffinum Liquidum, Isopropyl palmitate, PEG-8 Dilaurate, Cetyl Acetate, PEG-40 Sorbitan Peroleate, Stearyl Acetate, Oleyl Acetate, Acetylated lanolin Alcohol.

Pojemność: 500 ml + 500 ml


Słownik pojęć:

Co to jest emolient?

Emolienty − to środki do stosowania zewnętrznego, których zadaniem jest utrzymanie prawidłowego nawilżenia, natłuszczenia i elastyczności skóry niemowląt i dzieci. W efekcie nadmiernej utraty wody skóra łuszczy się, jest mniej elastyczna i nieprzyjemna w dotyku.

Miejscowe nakładanie lipidów dostarcza budulca do utworzenia zdrowej, funkcjonalnej bariery naskórkowej. Emolienty odtwarzają naturalny płaszcz ochronny skóry, wypełniając pęknięcia i szczeliny warstwą zbudowaną z substancji podobnych do naturalnych lipidów. Skutkiem ich działania jest powstanie mechanicznej bariery ograniczającej utratę wody z organizmu oraz przenikanie substancji szkodliwych z zewnątrz.

Emolienty zawierają w swoim składzie tłuszcze oraz węglowodory mineralne. Często stosowane są: olej z migdałów, nasion racznika, jojoby, wiesiołka czy lnu. W wielu preparatach, na przykład Oilatum, stosowana jest ciekła parafina − bezbarwna i bezzapachowa pochodna ropy naftowej, należąca do grupy węglowodorów mineralnych, które zawierają wyłącznie pierwiastki węgla i wodoru. Jej specyficzne właściwości, prosty skład i naturalne pochodzenie sprawiają, że jest często wykorzystywana w pielęgnacji skóry i leczeniu jej chorób jako środek zapewniający odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie. Kluczowa dla skuteczności parafiny jest jej jakość i odpowiednie oczyszczenie. Tylko idealna rafinacja ropy pozwala uzyskać najwyższej jakości parafinę, która będzie bezpieczna i skuteczna w pielęgnacji skóry.

Kiedy stosować emolienty

Emolienty są szczególnie wskazane w pielęgnacji skóry niemowląt i dzieci. Pierwsze dni życia to okres przystosowania się noworodka do życia poza łonem matki, który wymaga szczególnej troski i prawidłowej pielęgnacji. Skóra noworodka broni organizm przed bakteriami i wirusami, słońcem, detergentami w kosmetykach i środkach piorących, przed utratą ciepła. Podlega takim samym zagrożeniom jak skóra dorosłego, tymczasem jest od niej prawie dwukrotnie cieńsza. Wyższe niż u dorosłego człowieka pH oraz nie w pełni dojrzały układ odpornościowy wpływają na jej słabsze funkcjonowanie jako bariery ochronnej przed drobnoustrojami (bakterie i wirusy), grzybami, czynnikami fizycznymi, chemicznymi i mechanicznymi. Większa przepuszczalność warstwy rogowej skutkuje też intensywniejszą utratą wody, przez co skóra niemowląt i dzeci ma tendencję do przesuszania. 

Tak delikatna konstrukcja musi być więc odpowiednio chroniona i wzmacniana poprzez prawidłową pielęgnację kosmetykami zawierającymi emolienty. Kąpiel w samej wodzie może wysuszyć i podrażnić skórę. Dodanie emolientu sprzyja odbudowie płaszcza lipidowego, odpowiedniemu nawilżaniu i utrzymaniu prawidłowego pH skóry. Emolienty działają również przeciwzapalnie i przeciwświądowo. Badania potwierdzają, że wśród noworodków pielęgnowanych emolientem odnotowano mniej przypadków pogorszenia stanu klinicznego związanego z sepsą czy krwiopochodnymi zakażeniami szpitalnymi. Wyniki badań dotyczących stosowania płynnych środków myjących wskazują, że mycie samą wodą może działać na skórę bardziej wysuszająco niż kąpiel z łagodnymi środkami myjącymi. Płynne środki myjące z emolientami dają skórze ochronę, której nie może zapewnić woda.

Warto pamiętać, że zabiegi higieniczne z użyciem substancji myjących zawierających emolienty mogą być okazją do wspólnej zabawy i odkrywania świata wraz z dzieckiem. Kąpiel to nie tylko czas pielęgnacji, ale i delikatnego dotyku zapewniającego dziecku poczucie bezpieczeństwa i budującego więź z rodzicami.

Emolienty są polecane również starszym dzieciom oraz dorosłym, których skóra wymaga dodatkowego nawilżenia.

Akcesoria

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii