Kategorie

Nurofen Mięśnie i Stawy Forte 400 mg x 12 tabl. powl.

5992481

Lek jest przeznaczony do stosowania w następujących przypadkach - bóle różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu - bóle mięśni i stawów, nerwobóle, bóle okolicy krzyżowej.


Więcej szczegółów

Tego produktu nie ma w magazynie

 

Cena: 8,71 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:

Lek jest przeznaczony do stosowania w następujących przypadkach - bóle różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu - bóle mięśni i stawów, nerwobóle, bóle okolicy krzyżowej.

Działanie:

Nurofen Mięśnie i Stawy Forte tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu w postaci 512 mg dwuwodnej soli sodowej ibuprofenu (maksymalna dawka Ibuprofenu dostępna bez recepty)

Składniki aktywne:

1 tabletka powlekana Nurofen Mięśnie i Stawy Forte zawiera 400 mg ibuprofenu, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
Sposób użycia:
Lek do krótkotrwałego stosowania. Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania doustnego, u pacjentów dorosłych i dzieci w wieku co najmniej 12 lat.
Zalecane dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletkę co cztery godziny. Tabletki popijać wodą. Nie stosować więcej niż 3 tabletki w ciągu doby.
Nie należy zwiększać zalecanej dawki! W przypadku przedawkowania leku, należy porozumieć się z lekarzem. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy skontaktować się z lekarzem.
Lek przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.
Należy stosować najmniejszą możliwą dawkę, przez najkrótszy możliwy okres. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni, o ile lekarz nie zaleci inaczej.
W przypadku młodzieży w wieku 12 – 18 lat, należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie leku jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu.Przeciwwskazania:

Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów:
• z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego;
• u których występowały kiedykolwiek w wywiadzie reakcje nadwrażliwości (np. pokrzywka, nieżyt nosa, obrzęk naczynioruchowy lub astma oskrzelowa) po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ),
• z czynną lub występującą w wywiadzie chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawieniem (dwa lub więcej wyraźne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia),
• z perforacją lub krwawieniem z przewodu pokarmowego w wywiadzie, związanymi z wcześniejszym leczeniem NLPZ
• z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca (klasa IV wg NYHA) ,
• przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),
• w ostatnim trymestrze ciąży,
• ze skazą krwotoczną.

Podobne produkty

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: