Kategorie

Nowy

Monovisc 1 ampułko-strzykawka 4ml

9088485

Monovisc 1 ampułko-strzykawka - Leczenie objawów dysfunkcji stawowych, w tym zapalenia stawów.

Więcej szczegółów

 

Cena: 541,94 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania: 
Leczenie objawów dysfunkcji stawowych, w tym zapalenia stawów.
 
Właściwości:
Wyrób medyczny zawiera jałowy, niepirogenny roztwór hialuronu sodu, słabo usieciowanego przy użyciu zastrzeżonego chemicznego czujnika sieciującego. Produkowany jest z ultra czystego hialuronu o dużej masie cząsteczkowej, otrzymanego w procesie fermentacji bakteryjnej. Kwas hialuronowy to naturalny kompleks polisacharydu z grupy glikozaminoglikanów. Spełnia w tkankach rolę nawilżającą, utrzymuje ich rozdział i zmniejsza obciążenie mechaniczne stawów.
 
Składniki: 
1ml preparatu zawiera: 22mg słabo usieciowanego hialuronu sodu w roztworze soli fizjologicznejbuforowanej fosforanami.

Sposób użycia:
Wymaganą ilość preparatu wstrzykuje się do przestrzeni stawowej przy użyciu jałowej, jednorazowej igły podskórnej odpowiedniego rozmiaru. Jałowa igła musi zostać nałożona na strzykawkę z preparatem przez wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia, z zastosowaniem technik antyseptycznych. W przypadku iniekcji do stawu kolanowego stosuje się zwykle rozmiar igły 18-21. Ostateczną decyzję dotyczącą doboru igły do danej procedury podejmuje lekarz. Przed wstrzyknięciem preparatu lekarz musi upewnić się, że igła została wkłuta do przestrzeni maziowej.
 
Ważne informacje:
  • Produkt jest jednorazowy i nie wolno go poddawać ponownej sterylizacji.
  • Zaleca się środki ostrożności typowe dla wszelkich procedur zastrzyków dostawowych.
  • Zastrzyk preparatu powinien podać personel medyczny przeszkolony w przyjętych technikach wstrzykiwania środków do przestrzeni stawowych.
  • Wymagana do podania ilość preparatu zależy od miejsca zastrzyku i anatomii pacjenta i musi zostać wyznaczona przez wykonujący zabieg personel medyczny.
  • Nie należy podawać nadmiernej ilości hialuronu sodu, a pacjenta należy ściśle monitorować.
  • Nie należy przepełniać przestrzeni stawowej.
  • W przypadku zwiększenia się bólu w trakcie wstrzykiwania środka, zabieg należy przerwać i wyciągnąć igłę.
  • Preparat należy przechowywać w temperaturze od 2°C do 25°C
  • Powtórne użycie igieł lub strzykawek wykorzystywanych do iniekcji preparatu może spowodować przeniesienie czynników zakaźnych, jak również patogenów przenoszonych przez krew.
Przeciwwskazania:
Względnym lub bezwzględnym przeciwwskazaniem do zastosowania preparatu mogą być: stwierdzona wrażliwość na którykolwiek składnik obecny w produkcie, istniejące infekcje skóry w okolicy miejsca planowania wstrzyknięcia, stwierdzona infekcja stawów palców, stwierdzone ogólnoustrojowe zaburzenia krzepnięcia krwi.

Opakowanie:
1 ampułko-strzykawka 4ml

30 Inne produkty w tej samej kategorii