> Produkty dla dzieci>Mleko modyfikowane na zaparcia

Kategorie

Najczęściej kupowane

Każde dziecko jest inne - niektóre maluchy reagują świetnie na wszystkie rodzaje mleka modyfikowanego, inne wymagają w tych kwestiach nieco pomocy. Zdarza się, że mimo starań i przemyślanego dobrania pokarmu zastępczego dla dziecka w przypadku braku możliwości karmienia piersią, maluch cierpi na zaparcia i kolki. W takim wypadku możesz skorzystać ze specjalnych produktów pomagających na problemy trawienne lub zmienić mleko, z którego korzystasz. Czy wiesz, że istnieje specjalne mleko modyfikowane na zaparcia i takie, które zapobiega gromadzeniu się gazów w jelitach, a co za tym idzie - występowaniu kolek? Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii i długich lat badań dietetykom udało się opracować formułę wspomagającą prawidłowe procesy trawienne, a dzięki temu Ty możesz zapewnić maluchowi troskliwą, odpowiedzialną i przede wszystkim odpowiednią opiekę i zapobiec zarówno zaparciom, jak i uporczywym, bolesnym kolkom.

Specjalistyczne mleka początkowe dla dzieci

Mleko na kolki i zaparcia to tylko jeden z rodzajów specjalistycznych pokarmów dla dzieci, które nie mogą być karmione piersią. Koniecznie skonsultuj z lekarzem, czy to właśnie ten produkt powinieneś podawać dziecku. Na rynku dostępne są takie mleka specjalistyczne związane z funkcjonowaniem układu pokarmowego jak:

  • z niską zawartością laktozy lub całkowicie pozbawione laktozy;
  • wzbogacane tłuszczami MCT (stosowne m.in. u dzieci z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego);
  • bezglutenowe;
  • wzbogacone kleikiem ryżowym.

Jeśli mleko na zaparcia jest tym, czego poszukujesz, możesz skorzystać z oferty godnych zaufania marek produkujących żywność specjalnego przeznaczenia dla najmłodszych, np. Enfamil (Enfamil Premium Comfort), Bebiko (Bebiko Comfort na kolki i zaparcia) czy Bebilon (Bebilon Extracare 1).

Jakie mleko na kolki i zaparcia jest dobre?

W zależności od indywidualnych potrzeb dziecka odpowiedź na pytanie, jakie mleko na zaparcia stosować, będzie się nieco różnić. Istnieje jednak szereg podstawowych aspektów, na które należy zwrócić uwagę:

  • obniżona zawartość laktozy,
  • hydrolizowane białka (pokarm jest dzięki temu lżej strawny);
  • beta-palmitynian w składzie;
  • właściwe kompozycje i proporcje galaktooligosacharydów i fruktooligosacharydów.

Jeśli Twoje maleństwo często płacze, ma wzdęty brzuszek i trudności z wypróżnianiem - w pierwszej kolejności skonsultuj się z pediatrą, który podpowie dalsze kroki i pomoże Ci dobrać idealne mleko.

Mleko modyfikowane na zaparcia 

W kategorii 4 produków.
Wyświetla 1 - 4 z 4 produktów
Wyświetla 1 - 4 z 4 produktów