> Produkty dla dzieci>Mleko modyfikowane dla wcześniaków

Kategorie

Najczęściej kupowane

Wybierając mleko modyfikowane dla noworodków, należy kierować się maksymalnym dopasowaniem go do potrzeb dziecka. W końcu to właśnie między innymi od prawidłowego odżywienia zależy, czy maluch będzie się prawidłowo rozwijał. Szczególnym wyzwaniem jest znalezienie mleka początkowego dla wcześniaków, gdzie dobranie pokarmu może być nieco trudniejsze niż zwykle, ale mimo to - możliwe! Chcemy podpowiedzieć Ci, jakie produkty wybrać, aby zapewnić maleństwu pełną troskę od pierwszych dni jego życia.

Mleko modyfikowane dla wcześniaków - jak wybrać właściwy produkt?

Wybierając mleko dla wcześniaków musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim - najlepiej jeśli wybierzesz specjalnie oznaczone mleko, na opakowaniu którego znajdziesz informację o tym, że jest dedykowane wcześnie urodzonym maluszkom. Po drugie - nigdy nie podawaj dziecku mleka bez konsultacji z pediatrą, ponieważ przez niewłaściwe dobranie mleka możesz spowodować u malucha niedobory żywieniowe. Skonsultuj z lekarzem potrzeby żywieniowe dziecka i dobierz ilość podawanego pokarmu do jego masy ciała. Zwróć uwagę na to, że specjalne mleko początkowe dla wcześniaków (np. Bebilon Nenatal Home) przeznaczone jest przede wszystkim dla dzieci, które opuszczają szpital ze zbyt małą masą ciała, a producenci zalecają stosowanie go wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Pamiętaj o bezpiecznym przygotowywaniu pokarmu!

Wybór mleka modyfikowanego dla wcześniaków to jedno, ale nie możesz przy tym zapomnieć o tym, jak istotny jest proces przygotowywania i podawania pokarmu. Przede wszystkim stosuj się do zaleceń producenta lub lekarza prowadzącego malucha, nigdy nie eksperymentuj z mlekiem na własną rękę, ponieważ możesz wywołać u dziecka niepożądane reakcje, chociażby problemy żołądkowe. Zawsze przygotowuj dziecku pokarm tuż przed podaniem, nie wcześniej, m.in. po to, aby ograniczyć utratę wartości odżywczych oraz zmniejszyć ryzyko namnażania się bakterii. Oczywiście dbaj też o higienę naczyń oraz własnych dłoni. 

Mleko modyfikowane dla wcześniaków 

W kategorii jest jeden produkt.
Pokazuje 1 - 1 z 1 produktu
Pokazuje 1 - 1 z 1 produktu