> Produkty dla dzieci>Mleka modyfikowane i akcesoria do karmienia dzieci

Kategorie

Najczęściej kupowane

Mleka modyfikowane to ratunek dla wszystkich maluchów, których mamy z rozmaitych przyczyn nie mogą karmić ich piersią. Współczesna medycyna i technologia żywności są na tyle zaawansowane, że nietrudno znaleźć mleko modyfikowane dla noworodków z dobrym, zbilansowanym składem, a przy tym w stosunkowo przystępnej cenie. Decyzja o tym, jakie mleko wybrać dla niemowlaka, może wydawać się skomplikowana, ale wystarczy połączenie własnych poszukiwań i porad lekarzy, by wybrać taką recepturę, która spełni wszystkie wymagania rodzica i potrzeby dziecka.

Mleko modyfikowane dla niemowlaka – jak wybrać odpowiednie?

Dobre mleko modyfikowane powinno zawierać probiotyki i prebiotyki, cenne kwasy tłuszczowe omega-3 i LCPUFA, źródła witamin (B, A, C, D, E i K), wapń oraz potas, a także magnez, cholinę, żelazo, cynk czy sód.

Przy wyborze należy też zwrócić uwagę na to, w jakim wieku jest maluszek, dla którego przygotowywane będzie mleko - od urodzenia można stosować takie produkty jak mleko początkowe Capricare 1 (oparte na mleku kozim) czy hipoalergiczne Bebiko H1. Później można przejść na mleko następne, a dla dzieci powyżej 1. roku życia znajdziesz na przykład Nestle Peptamen Junior albo Resource Junior waniliowy, który z jednej strony może stanowić kompletną, pełnowartościową dietę białkową, jak i uzupełnienie w przypadku ryzyka niedożywienia dziecka, rozmaitych chorób oraz problemów z trawieniem. Warto zaznaczyć, że istnieją też mleka modyfikowane o specjalnym przeznaczeniu, np. Bebiko Comfort na kolki i zaparcia czy Enfamil Premium Comfort, który przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci z delikatnymi zaburzeniami trawienia.

Akcesoria do karmienia dla dzieci

Mleko modyfikowane to jedno, ale młodzi rodzice i opiekunowie często potrzebują specjalnych akcesoriów do karmienia dla niemowląt, takich jak łyżeczki, śliniaki, zestawy sztućców czy torebki do przechowywania pokarmu.

Mleka modyfikowane i akcesoria do karmienia dzieci 

W kategorii 50 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 50 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 50 produktów