Kategorie

Nowy

Metafen Forte 100mg/g Żel 50g

6488711

Metafen Forte 100mg/g Żel - zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków nazywanej niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) i wykazuje działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Mechanizm działania ibuprofenu polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn w tkankach, które towarzyszą stanowi zapalnemu.

Więcej szczegółów

 

Cena: 12,39 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
Dolegliwości wymagające miejscowego działania przeciwbólowego i przeciwzapalnego: bóle towarzyszące chorobom układu mięśniowo-szkieletowego; bóle pleców; nerwobóle; bóle pourazowe; bóle w lekkich postaciach zapalenia stawów.

Właściwości:
Metafen Forte żel zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków nazywanej niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) i wykazuje działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Mechanizm działania ibuprofenu polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn w tkankach, które towarzyszą stanowi zapalnemu.


Składniki:

1g żelu zawiera: 

  • Substancję czynną: sól lizynową ibuprofenu 100mg
  • Substancje pomocnicze: makrogol 200, trolamina, karbomer 980, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, olejek z pomarańczy gorzkiej, woda oczyszczona.

Sposób użycia:

  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: należy wycisnąć około 3cm żelu i delikatnie wsmarować w miejsce objęte dolegliwościami, aż do całkowitego wchłonięcia.
  • Nie należy przekraczać zalecanej dawki.
  • Leku nie należy stosować częściej niż co 4 godziny i nie więcej niż 3 razy na dobę.

Przeciwwskazania:

  • Uczulenie na którykolwiek ze składników leku,
  • choroby alergiczne skóry, oparzenia skóry, uszkodzenia skóry,
  • Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat,
  • Zaburzenia czynności wątroby lub nerek, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
  • Astma,
  • Ciąża, 
  • Laktacja

Opakowanie:
50 g 

30 Inne produkty w tej samej kategorii