> Produkty dla dzieci>Leki i suplementy dla dzieci>Maści / żele na rany, otarcia i skaleczenia u dzieci

Kategorie

Najczęściej kupowane

Maluchy uwielbiają odkrywać świat, a rolą rodzica jest je w tym wspierać. Zdarza się jednak, że z ulubionego drzewa do wspinania ześlizgnie się noga, a niewinny wyścig między rówieśnikami zakończy upadkiem na beton i otartymi dłońmi czy rozbitymi kolanami - to jednak normalna część dzieciństwa. Dlatego mając pod opieką kilkuletnie pociechy dobrze jest mieć solidnie wyposażoną apteczkę, w szczególności w produkty pomagające w nagłych przypadkach, takie jak skuteczna maść na rany dla dzieci.

Co powinno znaleźć się w domowej apteczce?

Pamiętaj, że każdą ranę (nawet z pozoru niewielką) należy dokładnie zdezynfekować przy pomocy odpowiedniego środka - może być to nawet tradycyjna woda utleniona. Jeśli skaleczenie jest głębsze lub obawiasz się dalszego rozwoju bakterii, możesz zastosować jedną z wielu maści na otarcia i rany dla dzieci, na przykład Tribiotic zawierający aż trzy antybiotyki o szerokim zakresie działania przeciwbakteryjnego, który dzięki swojemu składowi zapobiega rozwojowi zakażeń u dzieci. 

Jeśli chcesz uniknąć powstania blizny po urazie, możesz wspomóc regenerację skóry dziecka stosując żel na rany, np. Bliznasil - zwróć uwagę, by nie podrażniał okolic rany, a zamiast tego przyspieszał procesy gojenia (najczęściej dzięki zawartości hydrokoloidów). Preparaty takie jak Prontosan działają też delikatnie chłodząco, kojąc delikatną skórę dziecka. Poza tym doskonałe uzupełnienie apteczki gotowej na wszystkie dziecięce wojaże to plasterki na rany - najlepiej takie z postaciami z bajek (Salvequick Muminki sprawdzą się tu fantastycznie, podobnie jak Matopat Happy Plastry Garfield).

Krem na otarcia dla dzieci - jak wybrać ten idealny?

Sprawdzony dobry krem na otarcia dla dzieci to na przykład dobrze znany Alantan, który łagodzi podrażnienia i wspomaga leczenie różnego rodzaju ran, takich jak otarcia, skaleczenia czy pęknięcia skóry. Zadbaj o to, by maść na skaleczenia dla dzieci, którą wybierzesz, była bezpiecznym i sprawdzonym produktem - zdecydowanie na plus będzie działać jej hipoalergiczność oraz dostosowanie do potrzeb wrażliwej skóry dziecka.

Maści / żele na rany, otarcia i skaleczenia u dzieci 

W kategorii 9 produków.
Wyświetla 1 - 9 z 9 produktów
Wyświetla 1 - 9 z 9 produktów