> Pozostałe środki bez recepty>Manti lek na zgagę smak miętowy x 32 tabl. do rozgryzania i rzucia

Kategorie

Manti lek na zgagę smak miętowy x 32 tabl. do rozgryzania i rzucia

Lek

Cena: 14,49 zł

Koszty wysyłki:

Darmowa dostawa w zamówieniach
od kwoty: 250 zł

Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł

Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł

Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł

Kurier DPD - płatność online - 15,99 zł

Kurier DPD - pobranie - 18,99 zł

Specjalistyczny transport Poltraf - 14,99 zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

6719706

Manti to wyjątkowy lek należący do grupy leków zobojętniających kwas żołądkowy. Posiada on szerokie wskazania do leczenia zaburzeń pracy żołądka.

 

Więcej informacji

Manti to wyjątkowy lek należący do grupy leków zobojętniających kwas żołądkowy. Posiada on szerokie wskazania do leczenia zaburzeń pracy żołądka.

Swoje właściwości Manti zawdzięcza unikalnej kompozycji. W jednej tabletce do ssania lub żucia połączono dwie zasady o różnej sile zobojętniania oraz symetykon, który likwiduje wzdęcia.

W efekcie Manti jest wskazany w objawowym leczeniu niestrawności oraz zaburzeń żołądkowo-jelitowych, takich jak zgaga czy wzdęcia. Działanie lecznicze Manti występuje szybko, już po 10-15 minutach od podania.

Działanie Manti polega na zobojętnianiu kwasu solnego wchodzącego w skład treści żołądkowej.

Dodatkowo lek zmniejsza aktywność pepsyny, głównego enzymu żołądkowego, oraz wiąże kwasy tłuszczowe i lizolecytynę.

Manti działa miejscowo i praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego, a jego działanie następuje szybko i utrzymuje się długo.

Zobojętniający efekt Manti opiera się na współdziałaniu dwóch wodorotlenków. Wodorotlenek magnezu jest silną zasadą, w związku z czym zobojętnia kwas solny silnie i szybko. Wodorotlenek glinu jest słabszą zasadą, która wolniej rozpuszcza się w treści żołądkowej. Jego reakcja z kwasem solnym jest mniej dynamiczna, dzięki czemu zobojętniające działanie utrzymuje się dłużej.

Manti to lek dla osób, które odczuwają różne problemy związane z dysfunkcją żołądka, takie jak:

  • zgaga,

  • nadkwaśność,

  • niestrawność,

  • czy wzdęcia.

Działanie Manti zmniejsza uszkadzający wpływ kwasu solnego na błonę śluzową żołądka i przełyku. Lek może być stosowany doraźnie przez osoby okresowo cierpiące na zgagę, jak również przez osoby z poważniejszymi, przewlekłymi zaburzeniami żołądkowo-trawiennymi.

Manti łagodzi bowiem dolegliwości związane z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, zapaleniem błony śluzowej żołądka, nadkwaśnością czy przepukliną rozworu przełykowego. Istotną zaletą Manti jest brak wapnia w składzie preparatu, co czyni go odpowiednią opcją dla osób jednocześnie cierpiących na kamicę nerkową typu wapniowego oraz dla osób zagrożonych wystąpieniem zespołu mleczno-alkalicznego (zespołu Burnetta).

Ponadto Manti nie zawiera cukru, jest więc lekiem przyjaznym cukrzykom

Manti należy stosować w liczbie od 1 do 3 tabletek między posiłkami, przed snem lub w momencie wystąpienia dolegliwości.

Nie należy przekraczać dawki 12 tabletek dziennie. Nie należy również przyjmować maksymalnej dobowej dawki leku przez dłużej niż dwa tygodnie.

Tabletkę Manti można rozgryzać i żuć lub ssać. Początek działania leku odczuwalny jest szybko – po 10-15 minutach od podania. Działanie Manti utrzymuje się do 3 godzin i dłużej, jeśli lek został przyjęty po posiłku.

Skład:

1 tabletka zawiera wodorotlenek glinu 200 mg, wodorotlenek magnezu 200 mg, symetykon 25 mg oraz substancje pomocnicze.

Podobne produkty

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii