> Witaminy i minerały>Magnez>Magnez w tabletkach

Kategorie

Najczęściej kupowane

Trudności z koncentracją, brak skupienia, przewlekłe zmęczenie, problemy ze snem, drganie powiek, skurcze mięśni, zwiększona drażliwość, niepokój i częste bóle głowy - to wszystko objawy niedoboru magnezu. Tabletki zawierające ten pierwiastek mogą skutecznie pomóc Ci uzupełnić jego poziom w organizmie. Pojawia się jednak pytanie, jaki magnez w tabletkach wybrać, by cieszyć się efektami, ale nie przepłacać?

Magnez w tabletkach - na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

  • Magnez - tabletki z pierwiastkiem pod postacią węglanu, asparaginianu, chelatu czy cytrynianu?

Współcześnie w aptekach znajdziesz bardzo różne postaci magnezu, które różnią się między sobą ceną oraz przyswajalnością w organizmie. Zdarza się, że taka sama ilość węglanu magnezu czy tlenku magnezu (np. w preparacie Ibuvit) przyniesie mniejsze efekty niż cytrynian magnezu (np. magnez cytrynowy Uniphar), ale dla pewności, jaki produkt będzie dla Ciebie idealny, skonsultuj się z lekarzem albo sprawdzonym farmaceutą - my również chętnie doradzimy w wyborze.

  • Jakie dodatkowe składniki magnezu w tabletkach są potrzebne, a na co uważać?

Możesz wybierać spośród preparatów z witaminą B6, a nawet wieloma witaminami z grupy B, potasem czy w formie multiwitaminy z magnezem (np. Plusssz 100% Multiwitamina + Magnez). Wszystko zależy od tego, jakich efektów oczekujesz i czy cierpisz na niedobory innych witamin i pierwiastków. Z kolei unikać warto wszelkiego rodzaju barwników i zbędnych objętościowych substancji, tzw. zapychaczy/wypełniaczy.

Co jeśli nie tabletki?

Jeśli ostatecznie zdecydujesz, że chcesz przyjmować magnez nie jako tabletki, a w innych formach, nie musisz rezygnować z jego skuteczności. Magnez w kapsułkach jest tak samo skuteczny jak magnez w saszetkach, a nawet specjalistyczne syropy i żelki dla dzieci zawierają jego odpowiednią ilość, dlatego nie musisz się kierować formą przy wyborze jakości - Twoje osobiste preferencje związane z przyjmowaniem leku lub suplementu będą najważniejsze. Możesz zdecydować się na przykład na tabletki musujące Orsalit magnez z witaminą B6 i cieszyć delikatnym, słodkim smakiem przy zbilansowanym składzie!

Magnez w tabletkach 

W kategorii 16 produków.
Wyświetla 1 - 16 z 16 produktów
Wyświetla 1 - 16 z 16 produktów