> Witaminy i minerały>Magnez>Magnez w kapsułkach

Kategorie

Najczęściej kupowane

Magnez wpływa na funkcjonowanie całego organizmu: od niezmiernie ważnego układu nerwowego, przez odpornościowy, mięśniowy, aż po krwionośny. Jeśli masz problemy z koncentracją, częste skurcze mięśni, drganie powiek lub bóle i zawroty głowy, jednym z powodów może być właśnie niedobór tego pierwiastka. Jak dodać magnez do diety i czy dobry magnez w kapsułkach to skuteczne rozwiązanie na niedobory? I jak znaleźć taki, który będzie w stu procentach odpowiadał Twoim potrzebom? Chcemy ułatwić Ci wybór, dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem.

Magnez w codziennej diecie

Zanim zdecydujesz się na suplementy i leki zawierające magnez, zastanów się, co musisz dodać do swojej diety, aby także odżywianiem wspomagać uzupełnianie niedoborów tak istotnego pierwiastka. Magnez znajdziesz w takich produktach jak:

  • szpinak;
  • banany;
  • ciemne pieczywo;
  • naturalne kakao, a także czekolada o jego wysokiej zawartości;
  • mleko i nabiał;
  • woda o wysokiej zawartości magnezu (wysoko zmineralizowana);
  • ryż;
  • kasza gryczana;
  • orzechy.

Dobrze zatem od czasu do czasu przygotować sobie szpinakowo-bananowy szejk, dbać o odpowiednie spożycie nabiału (oczywiście jeśli nie występują przeciwwskazania dietetyczne), a zamiast ziemniaków do obiadu dodać kaszę czy ryż. Pamiętaj, aby czekolada zawierała wysoki procent kakao (od 70% w górę), inaczej jej wartość prozdrowotna będzie raczej niska. Jeśli doskwierają Ci szczególnie problemy ze skupieniem, kostka czekolady i garść orzechów to świetny pomysł na przekąskę przed pracą! Skoro już wiesz, jak wspomagać się dietą, możemy przejść do dalszej części - opisu dobrego magnezu w kapsułkach, który będzie stanowił podstawę Twojej suplementacji.

Dobry magnez w kapsułkach - co powinien zawierać?

Pamiętaj, że podczas wyboru magnezu nie bez znaczenia pozostaje jego przyswajalność - szczególnie poleca się preparaty zawierające mleczan, cytrynian oraz asparaginian magnezu, które są solami, co pozwala na ich właściwe wchłanianie w jelitach. Zawartość witaminy B6 w magnezie w kapsułkach będzie dodatkowym atutem (jak np. w ChellaFlex Magnez B6 72 kapsułki czy preparacie MyVita chelat magnezu + witamina B6), chyba że z rozmaitych przyczyn właśnie potrzebujesz jej unikać - wówczas Magnez Strong Starpharma będzie dla Ciebie idealny.

Magnez w kapsułkach 

W kategorii 8 produków.
Wyświetla 1 - 8 z 8 produktów
Wyświetla 1 - 8 z 8 produktów