> Polecamy>Linia słoneczna

Kategorie

Najczęściej kupowane

Relacja skóry ze słońcem bywa trudna - z jednej strony konieczna jest ekspozycja na promienie słoneczne, aby pozwolić na syntezę witaminy D, z drugiej promienie UV podrażniają skórę i mogą być dla niej niebezpieczne, a przy tym przyczyniają się do jej starzenia. Podstawą dobrych praktyk jest zachowanie umiaru oraz stosowanie sprawdzonych preparatów przeciwsłonecznych.

Kiedy chronić się przed słońcem?

Dla wielu ludzi kosmetyki z filtrem UV to produkt, którego używa się jedynie podczas wyjścia na plażę, a to spory błąd! Skóra dokładnie tak samo reaguje na słońce podczas nadmorskiego urlopu, jak i w drodze do pracy czy podczas koszenia trawy przed domem. Co więcej, nawet pochmurny dzień nie zwalnia z ochrony przeciwsłonecznej - nie tylko ostre, palące słońce może być szkodliwe dla skóry. Jeśli planujesz spędzić na zewnątrz dłużej niż kilka- kilkanaście minut, wskazane jest posmarować całą odsłoniętą powierzchnię skóry odpowiednim kremem z filtrem. W szczególności dotyczy to twarzy, która jest wystawiona na promienie słoneczne nawet zimą.

Kosmetyki apteczne przeciwsłoneczne - czego potrzebujesz użyć?

Preparaty przeciwsłoneczne są dobrze dostosowane do poszczególnych części ciała, dla zapewnienia pełnej ochrony. Podczas dłuższej ekspozycji na słońce bardzo ważna jest pełna ochrona, ponieważ zaniedbanie może grozić nawet poważnym poparzeniem czy zwiększeniem ryzyka raka skóry. Z silnych preparatów do ciała zatrzymujących promienie UV najlepiej wybierać te z ochroną SPF 50 lub 50+. Kosmetyki dla dzieci będą mieć nieco lżejszą formułę (zobacz np. Pharmaceris emulsja ochronna dla niemowląt i dzieci SPF 50), która zapewnia maluchom komfort zabawy bez tłustej warstwy na skórze. Dla szczególnie wrażliwej skóry można zdecydować się nawet na krem Pharmaceris specjalna ochrona SPF 100+, który można używać do twarzy i ciała. Co poza mleczkiem do ciała będzie potrzebne?

  • Ochronny krem do twarzy, np. Oillan protect krem do twarzy, Ziaja Med SPF 50+ do twarzy lub krem do twarzy z podkładem Iwostin krem BB SPF 50+;
  • Pomadka z filtrem - usta również potrzebują ochrony, a skóra na nich jest niezwykle cienka i wrażliwa na oparzenia, dlatego warto użyć np. Oeparol Sunnyday pomadka ochronna do ust;
  • Mgiełka ochronna na włosy, np. Seboradin Sun spray ochrona włosów i koloru;
  • Suplementy chroniące organizm od wewnątrz, np. Belissa sun 60 tabletek;
  • Panthenol na skórę po opalaniu, np. Panthenol Apteo Care pianka.

Linia słoneczna 

W kategorii 44 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 44 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 44 produktów