> Pozostałe środki bez recepty>Środki na układ moczowy>Środki przeciwzapalne na drogi moczowe

Kategorie

Najczęściej kupowane

Zapalenie dróg moczowych charakteryzuje się nieprzyjemnym pieczeniem podczas oddawania moczu, częstą koniecznością korzystania z toalety i dyskomfortem podczas siedzenia. Jego pośrednie przyczyny mogą być różne, ale zawsze winne zapalenia są bakterie, które dostały się do wnętrza dróg moczowych. Może się to wydarzyć na skutek korzystania z publicznej toalety, w której nie została zachowana odpowiednia czystość, długiego wstrzymywania moczu, stosunku seksualnego czy zabiegów medycznych (np. cewnikowania). Leki na zapalenie dróg moczowych mogą pomóc odczuć ulgę w początkowych stadiach choroby.

Na początek - profilaktyka

Leki na zapalenie dróg moczowych u mężczyzn i kobiet stosowane w ramach potrzebnej profilaktyki to te same preparaty ziołowe i owocowe, które wzmacniają pracę nerek i odporność układu moczowego na infekcje. Mogą być to tabletki z żurawiną Olimp Żurawina Premium lub - dla amatorów naparów ziołowych - moczopędny skrzyp Zioła Skrzyp fix 30 saszetek. W wygodnej formie saszetek do rozpuszczania znajdziesz kompleksowy zestaw substancji MultiURI 30 saszetek, preparat skuteczny w profilaktyce chorób układu moczowego. Równie ważny co profilaktyka farmakologiczna jest prawidłowy styl życia, czyli przede wszystkim regularne nawadnianie wodą mineralną (ważna jest regularność, a nie ilość - wiele wody wypite na raz jest mniej skuteczne niż częściej, a mniej) oraz oddawanie moczu już kiedy organizm wysyła pierwsze sygnały, a nie wielogodzinne wstrzymywanie.

Leki przeciwzapalne na drogi moczowe: co robić, kiedy pojawią się objawy

Najlepszą reakcją na pierwsze objawy, zawsze powinna być wizyta u lekarza, ponieważ rozwijające się, nieleczone zapalenie może doprowadzić do groźnych konsekwencji. Nie oznacza to jednak, że nie możesz zastosować skutecznych środków, które złagodzą objawy, przyniosą tymczasową ulgę i przyspieszą powrót do zdrowia. Kiedy zaczynasz odczuwać dyskomfort, sięgnij po Urofuraginum 50mg. Na bazie furaginy znajdziesz również preparaty takie jak NeoFuragina lub - na mocniejsze dolegliwości - NeoFuragina Max. Leki na zapalenie dróg moczowych dla kobiet mogą występować również w formie przeciwbólowej tabletki o właściwościach rozkurczowych, np. Metafen rozkurczowy, oraz maść do smarowania, która przynosi natychmiastową, miejscową ulgę, np. Trivagin żel 30ml.

Środki przeciwzapalne na drogi moczowe  

W kategorii 32 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 32 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 32 produktów