Kategorie

Najczęściej kupowane

Leki przeciwgrzybicze bez recepty

Grzybice obejmujące różne części ciała to w praktyce choroby zakaźne wywoływane przez grzyby chorobotwórcze (do ich namnażania nierzadko prowadzi, np. antybiotykoterapia). W takiej sytuacji lekarz lub farmaceuta może zalecić lek przeciwgrzybiczy (dostępny także bez recepty), który zazwyczaj stosuje się doustnie lub na skórę.

Co zawiera typowa maść przeciwgrzybicza bez recepty?

Maść przeciwgrzybicza to środek zawierający najczęściej takie substancje jak klotrimazol oraz terbinafina, które znajdują zastosowanie zwłaszcza w przypadku grzybicy skóry, gdy choroba nie jest nazbyt nasilona. Oczywiście takie preparaty muszą być stosowane w sposób zgodny z zaleceniami producenta oraz przez określony czas. Jeśli jednak dolegliwości nie mijają, niezbędne będą inne leki na grzybicę bez recepty lub środki przepisane przez lekarza.

Kiedy niezbędne jest stosowanie tabletek?

Poza preparatami do stosowania zewnętrznego, w przypadku choroby mogą sprawdzić się też tabletki. Jest to nieuniknione wtedy, gdy choroba nie ustępuje i w praktyce takie farmaceutyki trzeba stosować dłużej oraz nie przerywać kuracji. Tabletki sprawdzają się też w przypadku infekcji grzybiczych obejmujących drogi rodne i często muszą być to antybiotyki, czyli środki przepisane przez lekarza. Przeciwgrzybicze leki dla kobiet w ciąży również muszą być odpowiednio dobrane, gdyż problem ten może dotykać nawet 40 proc. ciężarnych.

Maść na czy tabletki na grzybicę?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, wszystko zależeć będzie od tego, jak rozległa jest choroba oraz czy wdrożone na samym początku leczenie działa. Jeśli jednak problem obejmuje stopy, paznokcie lub miejsce na skórze, pierwszym wyborem powinna być dobra maść przeciwgrzybicza zakupiona w aptece.

Preparaty przeciwgrzybicze 

W kategorii 50 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 50 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 50 produktów