Kategorie

Najczęściej kupowane

Według bieżących statystyk problem z zaparciami może dotykać nawet 30 proc. Polaków. Liczba ta wzrasta u osób otyłych oraz z nadwagą i może sięgać około 70 proc. z nich. W takiej sytuacji pomocne mogą być środki na zaparcia dostępne w aptekach bez recepty. Co zawierają takie preparaty i jak je dawkować?

Co dokładnie zawierają tabletki na zaparcia?

Tego typu preparaty mają na celu przede wszystkim stymulowanie perystaltyki i tym samym ułatwianie wypróżnień. Sprawdzają się tutaj m.in. ekstrakty roślinne, a także błonnik, który przyspiesza przesuwanie się treści pokarmowej w układzie trawiennym. Środki na zaparcia to często także różnego rodzaju zioła, w tym m.in. nasiona babki płesznik i babki jajowatej. Zawierają w łupinach drogocenne śluzy, które mają delikatne działanie przeczyszczające.

Co istotne, leki na zaparcia mogą mieć także różną formę, od tabletek, przez czopki, aż po syropy i różnią się one m.in. czasem działania. W przypadku czopków czas ten jest zazwyczaj zdecydowanie krótszy, aniżeli w przypadku środków przyjmowanych doustnie. Którą formę wybrać? To zależy przede wszystkim od własnych potrzeb i preferencji.

Jak stosować leki na zaparcia?

Kluczowym aspektem jest przede wszystkim to, aby leki były doraźnym rozwiązaniem. Jeśli problem jest przewlekły, wówczas konieczne jest omówienie problemu z lekarzem, gdyż może wynikać on również z problemów zdrowotnych. Warto też na stałe zmienić nawyki żywieniowe, w tym wprowadzić do diety większą liczbę produktów roślinnych z większą ilością błonnika. Środki na zaparcia nie mogą stanowić więc substytutu zróżnicowanej i zbilansowanej diety, którą w przypadku tego typu problemów można skonsultować także z dietetykiem.

W naszej aptece internetowe znajdziesz również leki na wzdęcia oraz leki na niestrawność.

Środki na zaparcia 

W kategorii 60 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 60 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 60 produktów