> Pozostałe środki bez recepty>Środki na układ moczowy

Kategorie

Najczęściej kupowane

W przeciwieństwie do wielu innych organów, np. jelit, drogi moczowe powinny być jałowe, to znaczy nie zawierać żadnych bakterii ani innych drobnoustrojów. Sytuacja, kiedy ten stan zostanie naruszony, najczęściej prowadzi do zapalenia pęcherza moczowego. Do zakażenia zwykle dochodzi przez cewkę moczową, a to szybko powoduje nieprzyjemne objawy, na które konieczne będzie zastosowanie leków na zapalenie pęcherza.

Zapalenie pęcherza moczowego - po czym je rozpoznasz?

Początkowymi, łagodniejszymi objawami zapalenia pęcherza będzie częstsze niż zazwyczaj oddawanie moczu oraz nieustające nieprzyjemne parcie na pęcherz pomimo wcześniejszego skorzystania z toalety. Podczas oddawania moczu może występować charakterystyczne pieczenie oraz ból. Dalsze objawy to zmieniony kolor (ciemniejszy) i zapach moczu, a nawet występowanie w nim krwi. Pojawia się też ból w dolnej części brzucha. ogólne obniżenie samopoczucia, czasem połączone z gorączką. W przypadku wczesnych objawów mogą wystarczyć tabletki na zapalenie pęcherza zastosowane samodzielnie, jednak poważniejszy stan wymaga już konsultacji z lekarzem.

Leki bez recepty na zapalenie pęcherza - o jakie możesz zapytać?

Problemy z układem moczowym są ściśle powiązane ze stanem układu rozrodczego, dlatego warto poprosić w aptece o produkty wspierające ich prawidłowe funkcjonowanie. Zapalenie pęcherza moczowego najczęściej dotyczy kobiet, dlatego dbanie o zdrowie okolic intymnych będzie podstawą. PROVAG żel ochronny i inne żele do higieny intymnej skutecznie wspierają walkę z zaburzeniami mikroflory bakteryjnej. Dla mężczyzn polecamy np. ProstiMen lub MultiPROSTI, które wspomagają działanie prostaty. Jeśli leki na układ moczowy potrzebne są dla dzieci, najczęściej przyjmują wygodną formę syropu (np. Żuravit Junior Plus). Osobom chętnie wybierającym dbanie o organizm za pomocą ziół polecamy zaopatrzenie się w zioła - skrzyp czy pokrzywa sprawdzą się najlepiej na problemy z pęcherzem.

Środki na układ moczowy 

W kategorii 84 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 84 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 84 produktów