> Pozostałe środki bez recepty>Preparaty do higieny jamy ustnej>Preparaty na stany zapalne w jamie ustnej

Kategorie

Najczęściej kupowane

Ponieważ wnętrze ust jest szczególnie mocno narażone na często bolesne i trudne w kuracji stany zapalne jamy ustnej, leki pozwalające wyjść z tych problemów są powszechnie dostępne i zazwyczaj nie wymagają wydanej przez lekarza recepty. Jeśli afty czy nadżerki utrudniają Ci funkcjonowanie i codzienne czynności, najwyższa pora się nimi zająć. 

Co na stan zapalny jamy ustnej?

Jama ustna często ma styczność z powodującymi zapalenia i drobne infekcje bakteriami czy grzybami, a niejednokrotnie problemy pojawiające się w jej obrębie świadczą o całościowych problemach organizmu (np. niedoborze witamin czy minerałów). Co zatem warto mieć w domu na wypadek często pojawiających się - i niestety nawracających - schorzeń jamy ustnej? Profilaktycznie ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej na co dzień, z pastami stomatologicznymi takimi jak Ziaja Mintperfekt, natomiast w przypadku zaistniałych chorób i problemów w obrębie jamy ustnej warto stosować spraye, maści i tabletki na stany zapalne w jamie ustnej.

Leki na zapalenie jamy ustnej, które dobrze mieć w domowej apteczce

Warto zwrócić uwagę na leki na zapalenie jamy ustnej bez recepty, takie jak Dentosept (dostępny takżę w wersji dla dzieci pod nazwą Dentosept Mini), tradycyjny lek roślinny o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i odkażającym. Sprawdzi się np. w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła czy zapaleniu dziąseł i jamy ustnej (w tym w zapaleniu języka). Na nadżerki z kolei polecamy Sachol żel stomatologiczny, na opryszczkę wargową (tzw. zimno) na przykład krem Hascovir, zaś na aftę czy pleśniawki - Dezaftan Med w żelu. To sprawdzone preparaty i leki na stany zapalne w jamie ustnej. Kurację można wspierać także naparami z ziół, takimi jak szałwia Herbapol

Preparaty na stany zapalne w jamie ustnej  

W kategorii 52 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 52 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 52 produktów