> Pozostałe środki bez recepty>Preparaty na pamięć i koncentrację

Kategorie

Najczęściej kupowane

Nasz styl życia pozostawia coraz mniej wytchnienia i czasu na odpoczynek. Jeśli dodatkowo mamy wymagającą pracę lub jesteśmy w starszym wieku, pomocne może być wypróbowanie różnego rodzaju preparatów aptecznych wspierających funkcje poznawcze. Przykładem są tabletki na pamięć i koncentrację bez recepty, czyli suplementy zawierające różnego rodzaju witaminy i minerały, a także naturalne ekstrakty roślinne.

Co zawierają tabletki na pamięć i koncentrację?

Leki na koncentrację bez recepty mają w swoich składach liczne składniki pochodzenia roślinnego takie jak miłorząb japoński, żeń-szeń oraz różaniec górski. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na miłorząb japoński, który ma na celu poprawę krążenia mózgowego, a także dotlenienie mózgu. Polecany jest więc przy zaburzeniach pamięci, problemach z koncentracją, a nawet w chorobie Alzheimera.

W składach leków na pamięć i koncentrację bez recepty można znaleźć także kwasy omega-3. Są one niezbędne do utrzymywania sprawności intelektualnej, a także prewencji chorób mózgu. Ich podaż w diecie może być niewystarczająca, stąd też warto rozważyć suplementację.

Za sprawne procesy pamięciowe odpowiada dodatkowo magnez, który również wchodzi w skład wielu tabletek na pamięć dostępnych w aptekach. Pierwiastek ten wypłukuje z organizmu nie tylko kawa, ale również alkohol i herbata. Jego gorsze wchłanianie to także efekt stresu.

Jak stosować leki na pamięć i koncentrację?

W przypadku takich preparatów zawsze kwestią nadrzędną jest stosowanie się do zaleceń producenta lub lekarza. Chodzi bowiem o to, aby nie doprowadzić do ich przedawkowania, które także może być szkodliwe dla organizmu. Warto również wprowadzić inne zmiany w życiu codziennym tak, aby uzyskać lepsze efekty. Wynika to z faktu, że same leki na pamięć i koncentrację bez recepty będą niewystarczające w przypadku braku snu i ruchu, a także przewlekle działającego na organizm stresu.

Preparaty na pamięć i koncentrację 

W kategorii 114 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 114 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 114 produktów