> Seks i zdrowie intymne>Preparaty na menopauzę

Kategorie

Najczęściej kupowane

Menopauza to okres w życiu kobiety, który nierzadko jest dla niej dużym wyzwaniem. Biologicznie czas ten oznacza zakończenie możliwości reprodukcyjnych, co jest procesem w pełni naturalnym. Może się on jednak wiązać z szeregiem dolegliwości, w których pokonaniu nierzadko pomagają leki na menopauzę bez recepty. Co dokładnie zawierają w swoich składach?

Co zawierają preparaty na menopauzę?

Objawy pojawiające się w tym okresie są różne, od uderzeń gorąca, przez wahania nastroju, aż po przemijające zaburzenia koncentracji. W takiej sytuacji pomocne mogą być tabletki na menopauzę, które zawierają przede wszystkim substancje pochodzenia roślinnego. Jedną z nich jest czerwona koniczyna zawierająca izoflawony, czyli związki, których działanie jest w istocie zbliżone do żeńskich hormonów płciowych. Może więc korzystnie wpływać na gospodarkę lipidową, zmniejszać liczbę uderzeń gorąca i ich intensywność, a także łagodzić inne objawy związane z okresem menopauzy.

Leki na menopauzę często zawierają też szyszki chmielu. Również łagodzą one uderzenia gorąca, a także zmniejszają niepokój i drażliwość. W czasie tym wiele kobiet uskarża się również na problemy ze snem. W takiej sytuacji pomocne mogą być m.in. krople nasenne zawierające naturalne wyciągi działające w sposób uspokajający oraz rozluźniający, przez co sprzyjają zasypianiu.

Jak stosować leki na menopauzę?

Takie preparaty zakupione w aptece bez recepty zawsze należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty, a także wedle dołączonej ulotki. Jest to ważne, gdyż pomimo naturalnych składników w nich zawartych, przekroczenie bezpiecznych dawek również może być szkodliwe. Jeśli dodatkowo leki na menopauzę bez recepty nie są wystarczające i nie pozwalają skutecznie niwelować objawów, warto udać się do lekarza.

Preparaty na menopauzę 

W kategorii 26 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 26 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 26 produktów