Kategorie

Najczęściej kupowane

Według statystyk na łuszczycę choruje od 0,6 do około 5 proc. osób na całym świecie, choć liczba ta zależy przede wszystkim od regionu. Jest to choroba przewlekła o charakterze nawrotowym, przy czym niezakaźna. Właśnie z tego powodu konieczne jest znalezienie preparatów łagodzących nieprzyjemne objawy i są to przede wszystkim leki na łuszczycę bez recepty oraz inne farmaceutyki przepisane przez lekarza.

Co zawierają w składach leki na łuszczycę?

Krem na łuszczycę bez recepty oraz maści mają działanie przede wszystkim łagodzące i nawilżające. Odpowiadają za to składniki w nich zawarte w tym takie jak mocznik oraz kwas salicylowy. Maść na łuszczycę bez recepty powinna także uelastyczniać skórę, aby skuteczniej radzić sobie z powstałymi pęknięciami. Służą do tego również ekstrakty roślinne oraz wazelina i pantenol.

Łuszczyca głowy - leki bez recepty oraz sposoby łagodzenia objawów

Choroba może obejmować także skórę na głowie i w tej sytuacji wykorzystuje się przede wszystkim leczenie zewnętrzne. Szampon na łuszczycę zdecydowanie powinien być delikatny oraz mieć działanie silnie nawilżające skórę. Z tego też powodu zaleca się unikania kosmetyków drogeryjnych, których składy często nie są dopasowane do cery tak problematycznej.

Dodatkowo zaleca się konsultację z dermatologiem oraz specjalne, apteczne kosmetyki dla osób z łuszczycą. Sprawdzić mogą się też olejki konopne CBD, które nawilżają, natłuszczają oraz zmiękczają skórę. Co jeszcze warto wiedzieć o szamponach na łuszczycę? Taki preparat powinien pomagać także w zabliźnianiu mikrourazów oraz mieć pH odpowiednie dla skóry.

Czy dostępne są tabletki na łuszczycę bez recepty?

W przypadku cięższych postaci choroby niezbędne są także bardziej zaawansowane metody leczenia. Jednak tabletki na łuszczycę bez recepty to raczej rzadkość i najczęściej są to preparaty przepisywane i stosowane ściśle pod kontrolą lekarską oraz zgodnie z jego zaleceniami.

Preparaty na łuszczycę 

W kategorii 75 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 75 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 75 produktów