> Preparaty na przeziębienie>Preparaty na kaszel suchy

Kategorie

Najczęściej kupowane

Uciążliwy kaszel suchy charakteryzuje się tym, że osoba go doświadczająca nie odkrztusza wydzieliny. Skutkuje to podrażnieniem błony śluzowej, uczuciem nieprzyjemnego łaskotania w gardle, oraz trudnościami z przełykaniem. Wówczas warto sięgnąć po syropy na kaszel suchy bez recepty, które działają tak, aby hamować odruch kaszlu. Co dokładnie zawierają takie preparaty i w jaki sposób je stosować?

Jaki skład ma syrop na kaszel suchy?

Preparaty na taki typ kaszlu mają w swoich składach przede wszystkim kodeinę oddziałującą na receptory opioidowe oraz hamującą odruch kaszlu. Doprowadzają też do zagęszczenia wydzieliny i zmniejszenia wydzielania śluzu w gardle. Syrop na kaszel suchy bez recepty często zawiera także butamirat działający przeciwkaszlowo oraz rozkurczający mięśnie gładkie oskrzeli. W takich preparatach można znaleźć też prawoślaz. Często mają go w składzie m.in. leki na ból gardła, gdyż pomaga on na anginę i łagodzi stany zapalne. Wykrztuśnie działa dodatkowo pierwiosnek lekarski oraz bluszcz pospolity, czyli również substancje pochodzenia roślinnego.

Jak stosować syropy na kaszel suchy?

Podobnie jak w przypadku innych farmaceutyków, syrop na kaszel suchy bez recepty trzeba przyjmować we właściwy sposób. Przede wszystkim odradza się tego, aby takie preparaty stosować wtedy, gdy w drogach oddechowych zalega wydzielina. Wynika to z tego, że może to znacznie wydłużyć czas leczenia.

Ważne jest też to, aby nie przekraczać zalecanej dziennej dawki danego preparatu. Ma to znaczenie zwłaszcza w sytuacji, gdy syrop na kaszel suchy zawiera kodeinę. Ta ostatnia stosowana długotrwale może bowiem doprowadzić do uzależnienia. Preparatów zawierających ten składnik nie należy podawać też dzieciom, które nie ukończyły 12. roku życia, a także kobietom w ciąży.

Preparaty na kaszel suchy 

W kategorii 76 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 76 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 76 produktów