> Preparaty na przeziębienie>Preparaty na kaszel mokry

Kategorie

Najczęściej kupowane

Kaszel mokry, zwany inaczej produktywnym, ma na celu usunięcie z dróg oddechowych wydzieliny. Jego przyczyną często jest infekcja bakteryjna i w takiej sytuacji pomocne mogą być apteczne syropy na kaszel mokry. Symptom ten może mieć jednak inne podłoże i nierzadko wskazuje także na zapalenie płuc, mukowiscydozę, a także obturacyjną chorobę płuc (jeśli jest przewlekły). Wtedy, gdy objaw jest przewlekły, konieczna jest pogłębiona konsultacja lekarska, aby znaleźć źródło jego problemu.

Co zawiera syrop na kaszel mokry?

Syrop na kaszel mokry bez recepty zawiera substancje, które mają na celu ułatwienie odkrztuszania. Często są to wyciągi pochodzenia roślinnego, w tym np. ekstrakt pochodzący z bluszczu pospolitego. Inne substancje zawarte w takich preparatach to również ambroksol. Ten ostatni to lek, który ma na celu zwiększenie ilości wytwarzanego śluzu, przy jednoczesnym zmniejszeniu lepkości, aby ułatwić wykrztuszanie. Syropy na kaszel mokry zawierają też bromoheksynę, która odpowiada za ułatwienie oczyszczania dróg oddechowych z wydzieliny.

Jak stosować syropy na kaszel mokry bez recepty?

Nawet wtedy, gdy w składach znajdują się przede wszystkim substancje pochodzenia roślinnego, takie preparaty należy stosować ściśle według dołączonej ulotki. W przypadku wielu farmaceutyków tego typu zwraca się też uwagę na to, aby podawać je odpowiednio wcześnie przed snem, a także zgłosić się do lekarza, jeśli stosowany przez kilka dni syrop na kaszel mokry nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Należy zwrócić też uwagę na przeciwwskazania do stosowania takich farmaceutyków. Zazwyczaj obejmują one uczulenie na jakikolwiek zawarty w nich składnik, a także poniżej określonego wieku (tabletki na kaszel mokry oraz syropy przeznaczone dla dzieci to zazwyczaj osobna grupa preparatów).

Preparaty na kaszel mokry 

W kategorii 93 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 93 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 93 produktów